FIAT Professional Scudo na linii produkcyjnej w zakładzie w Luton

Zakład Stellantis w Luton rozszerzył swoją działalność produkcyjną i rozpoczął produkcję lekkiego samochodu dostawczego FIAT Professional Scudo. Jest to odpowiedź na duży popyt i liczbę zamówień na model Scudo marki FIAT Professional po jego wprowadzeniu na rynek.

Jest to pierwszy przypadek, kiedy samochody marki FIAT będą produkowane w Wielkiej Brytanii. FIAT Professional Scudo nadal będzie produkowany również w zakładzie produkcyjnym w Hordain we Francji, gdzie produkowana jest elektryczna wersja e-Scudo przeznaczona na wszystkie rynki.

Fiata 500X Yachting, po raz pierwszy w wersji „open air”

W zakładzie w Luton nadal produkowane będą samochody dostawcze zasilane silnikiem spalinowym, takie jak: Vauxhall Vivaro, Opel Vivaro, Citroën Jumpy, Citroën Dispatch i Peugeot Expert.

Fiat Talento Furgon – wszechstronnie utalentowany dostawczak

Mark Noble, dyrektor zakładu produkcyjnego w Luton powiedział: „Rozpoczęcie produkcji FIATA Professional Scudo to wspaniała wiadomość dla zakładu w Luton. Oznacza to, że teraz produkujemy wszystkie średniej wielkości samochody dostawcze marek należących do Grupy Stellantis zarówno na rynek brytyjski, jak i na rynki europejskie”.

Źródło: Fiat