Fiat Talento Furgon – wszechstronnie utalentowany dostawczak

Oferta Fiata Professional na polskim rynku jest wyjątkowo atrakcyjna. Od najmniejszego w gamie Fiata Fiorino oraz oferujących więcej Doblò, Talento, aż do lidera rynku Ducato. Ważne, że włoski producent oferuje różne zabudowy, które można dostosować do własnych preferencji. Jest więc w czym wybierać.

Nazwa Fiat Talento w latach 1989-1994 była wykorzystywana przez włoskiego producenta do skróconej nazwy modelu Ducato. Pojazd miał ładowność 800 kg. W latach 1996-2016 model ten zastąpił Fiat Scudo, który był efektem współpracy Fiata z PSA i Toyotą. Natomiast Fiat Talento w najnowszym wydaniu zadebiutował w 2016 roku i jest produkowany razem z bliźniaczymi modelami – Opel Vivaro i Renault Traffic we francuskim Sandouville. Pod koniec 2019 roku auto przeszło face lifting i otrzymało zmodernizowane jednostki napędowe oraz bogate wyposażenie.

„Korzystna Przesiadka” do Fiata z rozliczeniem używanego auta

Do wyboru mamy Talento o dwóch długościach nadwozia, co jest bezpośrednio związane z różnym rozstawem osi. Na tej bazie producent montuje różne zabudowy przeznaczone do przewozu osób oraz użytkowe. Jest też wersja z podwyższoną przestrzenią ładunkową.

Fiat Talento Furgon – funkcjonalne miejsce kierowcy

Wnętrze tej wersji zaprojektowano dla trzech pasażerów, którzy mają dostatecznie dużo miejsca zarówno do krótkich, jak i dłuższych podróży.W tym konkretnym przypadku designerzy nie postawili na ekstrawagancję, ale zdecydowanie preferowali proste i jednocześnie praktyczne rozwiązania.

Na pochwałę zasługuje mnogość praktycznych schowków, które rozmieszczono w różnych miejscach kabiny, co z całą pewnością ułatwia z nich korzystanie. Docenia to zarówno kierowcy, jak i osoby towarzyszące, które zajmują się dystrybucją rozwożonych tym pojazdem towarów.

Użytkownik ma do wyboru różne opcje wyposażenia wnętrza, od tej najprostszej, którą jeździliśmy, aż do bogato wyposażonej z najnowocześniejszym system multimedialny z nowym, 7-calowym ekranem dotykowym, radiem i nawigacją, który umożliwia korzystanie z funkcji Apple CarPlay i Android Auto. Funkcja Apple CarPlay udziela wskazówek zoptymalizowanych pod kątem ruchu panującego na danej trasie, a także umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych, wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych i słuchanie Apple Music bez odrywania uwagi od drogi. CarPlay obsługuje również funkcję sterowania przy użyciu komend głosowych Siri i została specjalnie zaprojektowana do różnych zastosowań podczas prowadzenia pojazdu. System jest również kompatybilny z funkcją Android Auto, która oferuje możliwość korzystania z systemu Android wewnątrz samochodu, w łatwy i bezpieczny sposób pobierając z telefonu wszystkie potrzebne w trasie informacje.

Fiat Talento Furgon – różne możliwości załadunku

Dostęp do przestrzeni ładunkowej możliwy jest z tylnej lub bocznej części pojazdu. Tylne dwuskrzydłowe drzwi mają maksymalny kąt otwarcia, co nie zmniejsza otworu załadunku. Boczne są przesuwne o stosunkowo dużej powierzchni. Dzięki temu mamy ułatwienie przy konieczności załadunku w przedniej części przestrzeni ładunkowej.

Fiat Talento Furgon – ekonomiczne diesle

Do napędu przewidziano nowoczesne wysokoprężne czterocylindrowe jednostki napędowe EcoJet o pojemności skokowej 1598 cm3 z turbodoładowaniem o mocy od 120 KM do 170 KM, spełniające wymagania normy emisji spalin Euro 6D. W każdym przypadku są one dynamiczne, a przede wszystkim charakteryzują się niskim zużyciem oleju napędowego.

Fiat Talento Furgon – podsumowanie

To ważny użytkowy model w ofercie Fiata. Z całą pewnością pod wieloma względami zasługuje na zainteresowanie w czym jego walory podnosi bogata oferta wariantów zabudowy oraz nowoczesne, ekonomiczne jednostki napędowe.