18. edycja Mercedesem po Wiśle Classic Days w Płocku (24-25 maja 2024)

W dniach 24-26 maja w Płocku odbędzie się kolejna, osiemnasta już edycja Mercedesem po Wiśle Classic Days. To jedna z najbardziej cenionych i lubianych polskich imprez dla właścicieli i fanów klasycznych aut z gwiazdą. Otwarta dla publiczności prezentacja aut biorących udział w wydarzeniu odbędzie się na płockim Starym Rynku w sobotę 25 maja w godzinach 14:00–17:00. Tradycyjnie motywem przewodnim imprezy jest rejs po Wiśle,  w którym uczestnicy wezmą udział w piątkowy wieczór.

Impreza Mercedesem po Wiśle na stałe wpisała się już do kalendarza wydarzeń dla entuzjastów klasycznej motoryzacji oraz fanów, kolekcjonerów i właścicieli zabytkowych Mercedesów. Jej niepowtarzalny klimat sprawia, że cieszy się szczególną sympatią i dużym powodzeniem – uczestnicy poprzednich edycji chętnie tu powracają, a ich grono regularnie się powiększa.

W tym roku odbędzie się już osiemnasta edycja Mercedesem po Wiśle Classic Days. Miłośnicy i posiadacze klasycznych Mercedesów spotkają się w Płocku w dniach 24–26 maja. Tradycyjna atrakcja dla publiczności, czyli prezentacja samochodów uczestników na płockim rynku, na tle miejskiego ratusza i odrestaurowanych kamienic, odbędzie się w sobotę 25 maja w godzinach 14:00–17:00. Tego samego dnia pojazdy gości będzie można zobaczyć także w ruchu, podczas przejazdu z salonu Mercedes-Benz Auto Forum na Stary Rynek (ul. Wyszogrodzka, al. Piłsudzkiego, al. Jachowicza, ul. Bielska, ul. Zduńska, ul. Kazimierza Wielkiego).

Mercedes-Benz Classic – start Gullwingiem w 1000 Miglia 2024 za 150 tys. euro

Dzień wcześniej, w piątek 24 maja, uczestnicy wezmą udział w wieczornym rejsie po Wiśle statkiem wycieczkowym M/S Marianna. To nawiązanie do nazwy, a zarazem motyw przewodni imprezy.

Mercedes-Benz – kolejne młode klasyki w 2024 roku kończą 30 lat

Organizatorem i komandorem zlotu tradycyjnie jest Maciej Kulas, który co roku zaskakuje nowymi elementami harmonogramu. Jak co roku honorowy patronat nad imprezą objął Prezydenta Miasta Płock, Andrzej Nowakowski. Wynika to z naszej umowy z miastem Płock: Gospodarzem imprezy jest Miasto Płock. Dodatkową atrakcją będzie pokaz najnowszych modeli Mercedes-Benz, zorganizowany przez partnera wydarzenia, lokalnego dealera Mercedes-Benz Auto Forum.

Zaprezentowane zostaną w pełni elektryczne modele Mercedes-Benz: odnowione EQA oraz EQB, które mogą liczyć na dodatkowe wsparcie z programu Mój elektryk a także luksusowe EQE oraz EQE SUV w wersji AMG. Nie zabraknie też najświeższej premiery Mercedesa: modelu CLE w wersji kabriolet.  Dodatkowe informacje lub na Facebooku.

Źródło: Mercedes-Benz