DS Automobiles PALLAS i ÉTOILE – nowe nazwy wersji wyposażenia samochodów francuskiej marki

W ciągu 2024 roku modele DS Automobiles otrzymają nowe i bardziej kompaktowe nazewnictwo wersji, oparte na dwóch poziomach wyposażenia PALLAS i ÉTOILE. Celem tego zabiegu jest większa przejrzystość i spójność z tradycją marki, pozwalająca jednocześnie podkreślić najważniejsze cechy i wyposażenie poszczególnych modeli.

Dzięki nowemu nazewnictwu klienci będą dokładnie wiedzieli, jakiego wyposażenia mogą się spodziewać w każdej z dwóch wyraźnie wyodrębnionych wersji w ofercie marki. DS Automobiles powraca do nazwy PALLAS nawiązującej do tytułu „Palace” przyznawanego najbardziej luksusowym hotelom pięciogwiazdkowym.

Model DS Pallas z legendarnym wyposażeniem został wprowadzony na rynek w 1964 roku. Sześćdziesiąt lat później nazwa będzie oznaczać dokładnie to samo: francuską doskonałość. Wersja „Pallas” jako nowość miała „zaspokajać aspiracje najbardziej wymagających klientów”. Wyróżniała się wyjątkową dbałością o detale, która była znakiem firmowym ówczesnego DS.

Powracająca do oferty wersja Pallas nawiązuje do tych samych ambicji, a przypisane do niej bogate wyposażenie jest dostosowane do specyfiki modeli w poszczególnych segmentach.

Flagowa ÉTOILE to również bardzo paryska nazwa. Jest oczywistym odwołaniem do miejsca znanego dziś jako Place Charles-de-Gaulle (dawniej Place de l’Étoile / Plac Gwiazdy). Plac wieńczy słynną Avenue des Champs-Élysées (Pola Elizejskie), a Łuk Triumfalny, znajdujący się na jego środku, jest otoczony brukową nawierzchnią ułożoną we wzór gwiazdy, widoczny z lotu ptaka. Z placu również w układzie gwiaździstym rozchodzą się najbardziej reprezentacyjne paryskie aleje. Realizację tego założenia urbanistycznego nadzorował baron Haussmann.

DS Automobiles – ekskluzywne prezenty ze sklepu internetowego

ÉTOILE to także najwyższy status nadawany od XIX wieku tancerzom baletu Opery Paryskiej. Sztuka, kreatywność architektów, doskonałość oraz dbałość o najwyższą jakość i fachowość to również cechy wnętrza pojazdów, które będą wykończone wysokogatunkową tapicerką z tworzywa Alcantara® lub skóry nappa.

DS 7 VAUBAN – opancerzony model z napędem hybrydowym typu plug-in

Każda z wersji będzie miała własny, specjalny emblemat z wzorem inspirowanym sztuką dekoracyjną. PALLAS to subtelne połączenie drzwi do dużego paryskiego pałacu i historycznej osi Paryża, wzdłuż której znajdują się: Łuk Triumfalny Carrousel, Obelisk na placu Zgody, Łuk Triumfalny i Wielki Łuk Braterstwa w dzielnicy la Défense, podczas gdy znak ÉTOILE symbolizuje gwiaździsty układ dwunastu alei , zbiegających się w kierunku placu generała Charlesa de Gaulle’a, które to miejsce do 1970 roku nosiło nazwę placu Gwiazdy (Place de l’Étoile).

Źródło: DS Automobiles