DS 7 VAUBAN – opancerzony model z napędem hybrydowym typu plug-in

Po DS 7 ÉLYSÉE, zaprojektowanym specjalnie dla Prezydenta Republiki Francuskiej, DS Automobiles prezentuje dziś niskoseryjną wersję DS 7 VAUBAN – opancerzony model z napędem hybrydowym typu plug-in. DS 7 VAUBAN jest montowany w Hérimoncourt, niecałe sto kilometrów od zakładu w Miluzie, w którym produkowane są wszystkie wersje DS 7.

To nowy rozdział w historii współpracy między Grupą WELP i DS Automobiles. Po zaprojektowaniu modelu DS 7 ÉLYSÉE, przeznaczonego dla prezydenta Republiki Francuskiej, obie firmy wprowadzają obecnie do oferty nowy, opancerzony model: DS 7 VAUBAN.

Zbudowany na bazie DS 7 E-TENSE 4×4 300 unikalny model DS 7 ÉLYSÉE posiada opancerzone nadwozie, przedłużone o około dwadzieścia centymetrów za środkowym słupkiem, i specjalne wyposażenie, czyniące z niego narzędzie pracy.

DS 3 ESPRIT DE VOYAGE PureTech 130 za 158 tys. zł

Sukces tego ekskluzywnego modelu stał się impulsem do zaprojektowania nowej, limitowanej edycji opancerzonych DS 7. Kolejny owoc współpracy pomiędzy Grupą WELP i DS Automobiles – DS 7 VAUBAN – jest produkowany przez WELP France w Hérimoncourt, w przejętej części dawnego zakładu Stellantis.

DS Automobiles – kufer piknikowy dla koneserów za 5 tys. euro

DS 7 VAUBAN swoją nazwą nawiązuje do systemu francuskich fortyfikacji zbudowanych pod koniec XVII wieku. Fortyfikacje Vaubana, złożone z dwunastu grup warownych rozmieszczonych na terenie dziesięciu francuskich departamentów, zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Markiz Sébastien Le Prestre de Vauban nadzorował łącznie budowę około stu fortyfikacji – cytadel, samodzielnych fortów i murów obronnych – we Francji i w innych krajach Europy. Również w Azji i w Afryce zbudowano liczne cytadele i fortece oparte na systemie fortyfikacji Vaubana.

DS 7 VAUBAN został zaprojektowany jako specjalny pojazd opancerzony zbudowany na bazie modelu DS 7 E-TENSE 4×4 300. Do jego konstrukcji wykorzystano aramidy – klasę lekkich materiałów szczególnie odpornych na uderzenia i wysokie temperatury – oraz bezpieczne szyby, które zapewniają mu ochronę balistyczną klasy VPAM 4. Zmiany wprowadzone w kabinie były nadzorowana przez rymarzy, aby zapewnić jej wykończeniu najwyższy poziom dopracowania.

Oprócz dodatkowych elementów wyposażenia figurujących w katalogu, na życzenie dostępne są także pakiety opcji dotyczące zarówno ochrony (automatyczne gaśnice, zamknięty obieg powietrza, syrena, interkom itp.), komfortu pasażerów (dodatkowe gniazda USB, lampki do czytania itp.) jak i personalizacji samochodu (specjalne kolory nadwozia, obicia wewnętrzne, hafty, mocowania proporców itp.).

Pierwsze egzemplarze tej edycji trafią do sprzedaży w kwietniu 2024 roku.

Źródło: DS Automobiles