Dacia Duster Coupé X-Tomi Design – ma szansę na rynkowy sukces

Producenci samochodów lubią zaskakiwać i wciąż wprowadzają do oferty modele, których klienci się nie spodziewają. To głownie związane jest z aktualnymi trendami, a często graniczy ze zdrowym rozsądkiem. Czy modele typu SUV Coupé są w stanie zawojować nasze serca?

Z całą pewnością takie modele mają ładniejsze dla oka design, ale ze względu na z reguły obniżony dach, są mniej praktyczne. Wielu producentów ma takie modele w swojej ofercie, chociaż nie stanowią siły pociągowej w statystykach sprzedaży. Wraz z pojawieniem się nowej, trzeciej generacji Dacii Duster, pojawiły się spekulacje na temat poszerzenia gamy wariantów tego modelu, a więc użytkowego pick-upa i wersji Coupé.

Nowa Dacia Duster III wjeżdża na salony (odkrywamy nowy przebój, duża fotogaleria)

Dacia Sandero Stepway 1.0 EKO-G 100 12V – 1100 km na jednym tankowaniu w komfortowych warunkach

Chyba najbliższą realiów wizję zaproponował znany holenderski designer ze studia X-Tomi Design. Przyznać trzeba, iż taka wersja mogłaby zawojować rynek. Trudno jednak przewidzieć, czy producent z Rumunii zdecyduje się na poszerzenia swojej gamy Dacii Duster III. Wszystko jest jednak możliwe, co potwierdzają ostatnie informacje o przygotowaniach specjalnej Dacii do przyszłorocznego Rajdu Dakar ze znakomitymi kierowcami z dziewięciokrotnym mistrzem rajdów WRC Sébastienem Loebem i pięciokrotnym triumfatorem Rajdu Dakar Nasserem al-Attijahem na czele.

Źródło: Dacia, X-Tomy Design