DS Automobiles – kufer piknikowy dla koneserów za 5 tys. euro

Francuska gastronomia, wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO, jest synonimem wyrafinowania, smaku i delektowania się spędzaniem wspólnych chwil przy stole. To kwintesencja francuskiego stylu życia. Daje świadectwo różnorodności i bogactwa regionalnych specjałów kulinarnych, które są dumą i radością Francji oraz przyciągają turystów z całego świata.

DS Automobiles zadbał o to, by klienci mogli zakosztować sztuki życia à la française, wprowadzając do oferty, obok kufra kulinarnego, nowy kosz piknikowy. Kufer piknikowy DS Automobiles, podobnie jak swój poprzednik, zaprojektowany został wspólnie przez DS DESIGN STUDIO PARIS i firmę La Malle Bernard. Do produkcji wykorzystano szlachetne materiały – wykończenia ze skóry nappa w kolorze Pearl Grey, identycznego jak kolor nadwozia kolekcji ESPRIT DE VOYAGE, oraz szlachetną tkaninę pokrywającą od wewnątrz drewniane panele pozyskane z beczek wykonanych z drewna topolowego. Zdobi go tłoczony napis ESPRIT DE VOYAGE, pochodzący od nazwy kolekcji dostępnej dla modeli DS 4, DS 7 i DS 9.

Każdy detal kufra – boczne uchwyty zdobione giloszowym motywem Clous de Paris, niklowane biżuteryjne zapięcia i kabłąkowe rączki wykończone ręcznie szytą skórą – świadczy o wyjątkowym kunszcie jego autorów. Każdy egzemplarz wykonywany jest ręcznieprzez mistrzów zawodu z La Malle Barnard, a praca nad nim zajmuje kilkadziesiąt godzin.

DS Automobiles – Espirit de Voyage

Kufer, zaprojektowany z myślą o pikniku na trawie dla czterech osób, jest dostępny z szeroką gamą pojemników i akcesoriów, obejmującą:

 • Cztery lunch boxy Bento – z trzema szczelnymi przegródkami na przystawki / dania główne / desery
 • Cztery zestawy sztućców
 • Cztery kieliszki do wina
 • Deskę do krojenia z drzewa orzechowego, która służy jako podstawka na kieliszki
 • Cztery bawełniano-lniane serwetki sygnowane przez Guy Degrenne
 • Cztery pojemniki na sól / paprykę / olej / ocet winny
 • Butelkę izotermiczną
 • Duży szklany słoik na deser
 • Zestaw łyżek do podawania deserów
 • Chromowany nóż Laguiole marki Claude Dozorme z aluminiową rękojeścią
 • Korkociąg L’atelier du Vin

Każdy kufer podlega personalizacji w atelier La Malle Bernard, tak aby pasował do typu klienta i może zostać oznaczony jego inicjałami. Inne opcje dostępne są bezpośrednio w La Malle Bernard.Poprzednik – kufer kulinarny z pojemnikami na różne składniki. – wciąż pozostaje w ofercie.

DS 9 E-Tense 360 4×4 Performance Line+ – absolutnie piękny samochód

Kufer piknikowy i kulinarny kufer DS Automobiles są produkowane przez La Malle Bernard, najstarszego, do dziś aktywnego, francuskiego wytwórcę podróżnych skrzyń i kufrów, wpisanego na listę francuskiego żywego dziedzictwa kulturowego („Entreprise du Patrimoine Vivant français”). Jules Bernard i Caroline Simon, którzy pracowali dla Grands Magasins du Louvre, w 1846 roku założyli własny warsztat w Paryżu – tam rozkwitł ich rzemieślniczy kunszt. Na początku XX wieku firma La Malle Bernard stała się znana ze swoich kufrów wykończonych na czarno, przystosowanych do transportu i eksponowania różnych towarów o dowolnych kształtach. W latach 30. ubiegłego stulecia La Malle Bernard wyspecjalizowała się w produkcji kufrów samochodowych – oferowała całą gamę modeli dachowych i bagażnikowych. Kufry były produkowane na miarę i pokrywane płótnem w tym samym kolorze co nadwozie. Mieściły zazwyczaj w swym wnętrzu dwie walizy. Podróżowano więc z kufrem solidnie zamocowanym z tyłu samochodu, podróżni mogli zabrać ze sobą dwie walizy, które były w ten sposób dobrze zabezpieczone. Rodzinna firma La Malle Bernard, przywiązana do tradycji, nadal posiada sklep w Paryżu i atelier w Normandii.

Produkowane na bardzo małą skalę edycje kufra piknikowego i kufra kulinarnego DS Automobiles znajdą się wkrótce w ofercie butiku z akcesoriami DS Automobiles. Zaspokoją pragnienia klientów ceniących niezapomniane chwile, w cenie odpowiednio 5000 i 4000 euro.

Źródło: DS Automobiles