Citroën C5 X Hypnos – komfort i elegancja serii limitowanej

Citroën zaprezentował limitowaną edycję C5 X Hypnos, która jest bogato wyposażoną wersją modelu C5 X. Zaakcentowano w niej wszystko, co najlepsze pod względem designu i komfortu podróżowania. Hypnos to bardzo wymowna nazwa dla wersji oferującej jeszcze więcej relaksu swoim pasażerom, którą stworzono, by podkreślić kontrast między dniem panującym we wnętrzu, a nocą królującą na zewnątrz.

C5 X Hypnos jest topową wersją modelu C5 X, opartą na poziomie wyposażenia Max, w której wszystko zostało przemyślane w najdrobniejszych szczegółach pod kątem designu oraz zapewnienia spokoju i pogody ducha podróżującym.

C5 X Hypnos zapoczątkowuje nowy, bardzo elegancki kolor nadwozia – Granatowy Eclipse – podkreślony kilkoma czerwonymi akcentami graficznymi w odcieniu Infrared, podczas gdy wnętrze zyskuje jasny, świetlisty wystrój poprzez zastosowanie unikatowych kolorów i materiałów, zapewniających pasażerom spokojną i kojącą atmosferę w kabinie. To wrażenie komfortu jest wzmocnione elementami wyposażenia, takimi jak: otwierany, szklany dach, system audio Hi-Fi, podgrzewane, masujące i wentylowane przednie siedzenia z elektryczną regulacją podparcia lędźwiowego czy specjalne dla tej wersji dywaniki podłogowe. Wszystkie powyższe elementy wzmacniają wrażenie wyjątkowo dobrego samopoczucia w kabinie C5 X, w szczególności dzięki aktywnemu zawieszeniu i fotelom Citroën Advanced Comfort®, a także dobrze wyciszonemu wnętrzu, z dźwiękoszczelnymi szybami przednich i tylnych drzwi.

Citroën SpaceTourer Type Holidays – nowa wizja stylowego samochodu rekreacyjnego

C5 X Hypnos to pełen elegancji krążownik szos, który zaprasza do dalekich podróży w warunkach najwyższego komfortu. To idealne ucieleśnienie filozofii Citroëna w tym segmencie: przebojowa koncepcja, wyróżniający się styl i wrażenie dotarcia do celu każdej podróży bardziej wypoczętym niż w momencie ruszania w drogę. C5 X Hypnos, oferowany z napędem hybrydowym plug-in 225 ë-EAT8, stanowi kwintesencję know-how marki pod względem wszechstronności i korzyści płynących z codziennej jazdy samochodem elektrycznym.

HYPNOS – symboliczna nazwa, bogactwo znaczeń

Nazwa tej limitowanej edycji nawiązuje do imienia greckiego boga snu Hypnosa. Wzorzec, który idealnie pasuje do imponującego komfortu w kabinie, zapewniającego absolutny spokój ducha. Jazda C5 X Hypnos to prawdziwe zaproszenie do relaksu i odprężenia, przy zachowaniu pełnej świadomości tego, co się dzieje wokół. Każda podróż tym samochodem staje się czasem absolutnego spokoju, przywracającym energię i wywołującym wrażenie, że jest się bardziej wypoczętym po dotarciu do celu niż w chwili ruszania w drogę.

Citroën wprowadza do oferty ultrawydajny planer podróży e-ROUTES ułatwiający podróżowanie samochodami elektrycznymi

Poprzez tę nazwę Citroën eksponuje również kontrast między atmosferą wnętrza a wyglądem zewnętrznym i podkreśla za jej pomocą rozgraniczenie między światłem a mrokiem. Nadwozie samochodu zdobi lakier w kolorze bardzo ciemnego granatu, podczas gdy wnętrze jest jasne i rozświetlone. C5 X Hypnos przenosi w nowy wymiar – oferuje sztukę spokojnego, bezstresowego podróżowania.

Hypnos to także nazwa związana z historią Citroëna. Podczas Salonu Samochodowego w Paryżu w 2008 r. Citroën zaprezentował hybrydowy model koncepcyjny o nazwie Hypnos – nowy samochód klasy premium, który był prekursorem pojazdów z napędem hybrydowym.

Prestiżowe i eleganckie nadwozie

C5 X Hypnos jest oferowany w nowym, ciemnogranatowym kolorze nadwozia, który zmienia się w zależności od oświetlenia. Urzeka stonowaną elegancją w słabym świetle i bardzo ożywa przy intensywniejszym oświetleniu.  Wyjątkowy kolor nadwozia C5 X – Granatowy Eclipse – dodaje prestiżu i wyrazistości sylwetce samochodu. Tę granatową szatę podkreśla kilka elementów graficznych w czerwonym odcieniu Infrared. Błyszczący czarny pas, ożywiony czerwoną linią, z umieszczonym pośrodku napisem Hypnos, jest wyróżnikiem zdobiącym przednie błotniki i przednie drzwi, który podkreśla styl tej limitowanej edycji. Ta ozdobna świetlna linia dodaje dynamiki sylwetce samochodu i jest sygnaturą limitowanej edycji Hypnos. Widniejący z tyłu samochodu monogram C5 X jest zaakcentowany cyfrą „5” w odcieniu Infrared.

Copyright @ Continental Productions

Dla jeszcze większego kontrastu i podkreślenia osobowości C5 X Hypnos został wyposażony w 19-calowe aluminiowe, pokryte ciemnym lakierem felgi AeroX w kolorze będącym harmonijnym połączeniem Czerni Onyx z efektem diamentowym, charakterystycznym dla tej edycji.  Subtelne detale dodają wyrazistości felgom tej limitowanej serii. Oprócz granatowego koloru nadwozia C5 X Hypnos będzie również dostępny w kolorze Szarym Platinum.

Jasne, rozświetlone wnętrze – oaza dobrego samopoczucia i spokoju ducha

Wnętrze C5 X jest prawdziwą kapsułą, zapoczątkowującą niespotykany dotąd w tym modelu jasny, rozświetlony wystrój wnętrza, sprzyjający spokojowi i pogodzie ducha. Zastosowanie materiałów w jasnych i ciepłych kolorach, które ze sobą idealnie współgrają, podkreśla charakterystyczne dla modeli Citroëna dążenie do zapewniania dobrego samopoczucia w kabinie.

Copyright Alex Rank @ Continental Productions

Nowy wystrój wnętrza dotyczy także foteli, których oparcia i siedziska są obite perforowaną skórą w jasnym kolorze. Perforowanie skóry – wyraz dbałości o szczegóły – tworzy motyw szewronów, charakterystyczny dla marki Citroën. Pokryte skórą podparcia boczne są wykończone w tym samym kolorze, podkreślają poziome płaszczyzny foteli i wizualnie wzmacniają wrażenie ich szerokości i komfortu. Górna część oparć i zagłówki są pokryte  miękką i ciepłą w dotyku Alcantarą® w szarym kolorze. Fotele, których design podkreślają eleganckie przeszycia, są sygnowane po wewnętrznej stronie oparć czerwoną wstawką w odcieniu Infrared z nazwą Hypnos.

Jasny wystrój obejmuje również środkowy podłokietnik, boki środkowej konsoli i wstawki w płatach drzwi, które są wykończone przyjemną w dotyku skórą ekologiczną w tym samym jasnym kolorze. Wstawki w płatach drzwi również posiadają oryginalne przeszycia z motywem szewronów. Rozświetlone wnętrze jest także ciepłe dzięki wstawkom Karuun® z efektem jasnego drewna, zdobiącym płaty drzwi i deskę rozdzielczą, które wnoszą element naturalności i dodają prestiżu. Przyczyniają się one również do wizualnego poszerzenia i wzmocnienia wrażenia przestronności wnętrza.

Środkowa konsola zyskała nowy design, dopasowany do jasnego, rozświetlonego wystroju wnętrza: jej czarne, błyszczące ozdobne wykończenie jest pokryte grawerowanymi laserowo prążkami w kolorze Brązowym Xenon, przewidzianym wyłącznie dla tej edycji.

Ponadto, jako symbol komfortu i praktyczności, C5 X Hypnos jest wyposażony także w charakterystyczne dla niego dywaniki podłogowe z oblamowaniami wykonanymi ze specjalnego materiału, opatrzonymi nazwą Hypnos w kolorze Brązowym Xenon, podkreślającymi wyjątkowość tej edycji. Ten wyróżnik powtarza się w całym wnętrzu C5 X Hypnos.

Elementy wyposażenia zapewniające najwyższy poziom komfortu

C5 X ucieleśnia bogate doświadczenie marki Citroën w dziedzinie komfortu podróżowania samochodem stworzonym do dalekich podróży w warunkach absolutnego spokoju ducha. Od miękkich siedzeń Citroën Advanced Comfort® zapewniających dobre podtrzymywanie ciała podczas dynamicznej jazdy aż po dużą przestrzeń dla pasażerów – wszystko zostało zaprojektowane tak, aby sprzyjać relaksowi w podróży. Gdy tylko rusza z miejsca, C5 X przenosi pasażerów w inny wymiar. C5 X z napędem hybrydowym plug-in o mocy 225 KM jest standardowo wyposażony w ultrakomfortowe, aktywne zawieszenie Citroën Advanced Comfort®, zapewniające niezwykłą wygodę podróżowania dzięki ciągłemu, płynnemu kompensowaniu wszelkich nierówności drogi. Doznania te potęguje doskonałe wyciszenie kabiny, które stwarza wrażenie przebywania w ochronnej kapsule.

Copyright Alex Rank @ Continental Productions

W przestronnym, pełnym elegancji i wygodnym wnętrzu C5 X Hypnos panuje ciepła atmosfera, która szybko wywołuje poczucie całkowitego spokoju. Poczucie to jest spotęgowane obecnością szklanego, otwieranego dachu, który daje widok na niebo i pozwala światłu wlewać się do wnętrza. Ta limitowana edycja obejmuje również obszerne, podgrzewane, masujące i wentylowane przednie fotele z elektryczną regulacją podparcia lędźwiowego, zapewniające najwyższy komfort. Jest to również idealne miejsce do delektowania się muzyką dzięki pokładowemu systemowi nagłośnienia Hi-Fi.

Źródło: Citroën