Citroën SpaceTourer Type Holidays – nowa wizja stylowego samochodu rekreacyjnego

Na targach caravaningowych w Düsseldorfie Citroën zaprezentował zapowiedź Type Holidays, nawiązujący nazwą do słynnego Type H, który wynosi na najwyższy poziom sztukę alternatywnego podróżowania. Type Holidays, zaprojektowany na bazie Citroëna SpaceTourer, oferuje komfort i pomysłowe rozwiązania godne najlepszych kampervanów, takie jak podnoszony dach, rozkładana kanapa-łóżko, aneks kuchenny, składany stół itp.

Citroën zdecydował się zaprezentować swój van Type Holidays na targach caravaningu Caravans Salon, jednej z wiodących na świecie imprez poświęconych pojazdom rekreacyjnym, która odbędzie się w Düsseldorfie w dniach od 25 sierpnia do 3 września 2023 r. Model jest łącznikiem między kultowym modelem Citroën Type H a nowoczesnym samochodem jakim jest SpaceTourer, z wnętrzem wyposażonym w zabudowę, który wkrótce będzie dostępny w sieci Citroëna. Citroën od zawsze inspirował się ideą wolności i wspólnego podróżowania, dlatego całkowicie naturalne jest, że marka zdecydowała się wzmocnić swoją obecność na tym szybko rozwijającym się rynku i wykorzystała w tym celu atuty SpaceTourera.

Bogate doświadczenie, które przysłuży się przyszłości

Od daty jego założenia Citroën jest marką popularną działającą na rzecz swobody przemieszczania się. Firma dysponuje bardzo bogatym doświadczeniem, pozwalającym jej tworzyć praktyczne, pomysłowe i przystępne cenowo modele będące synonimem wypadów na łono natury i rekreacji.

Citroën wprowadza do oferty ultrawydajny planer podróży e-ROUTES ułatwiający podróżowanie samochodami elektrycznymi

Citroën, cieszący się uznaną pozycją w świecie rekreacji, jest jednym z kluczowych producentów na tym rynku i drugim co do wielkości dostawcą pojazdów bazowych do budowy kamperów w Europie. Marka pragnie wyeksponować swoje dziedzictwo i prezentuje dzisiaj wersję SpaceTourera, nawiązującą wyglądem do modelu Type H dzięki staraniom włoskiego wykonawcy zabudów Caselani. Ta firma partnerska, wierna od lat Citroënowi, stworzyła już kilka zabudów w stylu „neo-retro” dla jego modeli. „Van life” to całkowicie odmienny sposób podróżowania. Przyjemność podróżowania modelem Type Holidays, tak bardzo różniącym się od innych samochodów, zapowiada się wyjątkowo. Jego unikalny design, podobnie jak szary kolor nadwozia, jest nawiązaniem do legendarnego Citroëna Type H – słynnego „Tube”.

Citroëna My Ami Buggy – 800 egz. sprzedano w ciągu 10 godzin

Nowoczesny SpaceTourer w naturalny sposób zaprasza do innego sposobu podróżowania w pojedynkę lub w kilka osób i bez jakichkolwiek ograniczeń. W przeszłości Citroën już kilkakrotnie ocierał się o świat kamperów ze swymi modelami koncepcyjnymi, takimi jak Hyphen, Rip Curl czy The Citroënist. Dziś Citroën pragnie przejść od tamtych prób do faktycznego rozszerzenia swojej działalności na ten bardzo dynamicznie rozwijający się rynek kamperów. Model Type Holidays zapowiada silniejsze zaangażowanie się marki w tę część rynku poprzez kompleksową ofertę, która już wkrótce trafi do sieci sprzedaży Citroëna.

Działanie to jest odpowiedzią na nasilające się obecnie trendy w społeczeństwie. Coraz liczniejsi są fani wolności i natury, pragnący móc otworzyć drzwi, by ze swojego łóżka napawać się bajecznym krajobrazem, ceniący sobie niezależność lub dbający o swój budżet, którzy decydują się na posiadanie zabudowanego kampervana. Swoboda podróżowania jest w tym przypadku praktycznie nieograniczona, w szczególności dzięki wysokości nie przekraczającej 2 m, która umożliwia wjazd na wszelkie parkingi (w miastach i przy plażach), jak również korzystanie z niego na co dzień przez okrągły rok. Na chwilę obecną w Europie sprzedawanych jest 90 000 nowych kampervanów rocznie, co stanowi połowę całkowitej sprzedaży samochodów rekreacyjnych. „Van life” cieszący się dużą popularnością wśród młodego pokolenia oferuje nieograniczoną swobodę podróżowania i dobry poziom komfortu za konkurencyjną cenę.

Wszystkie zalety SpaceTourera i możliwości zabudowy

„Van Life” zawdzięcza również swoją rosnącą popularność postępom w zakresie jakości zabudowy i komfortu. Dzięki temu kampery nabierają ekskluzywnego charakteru, stąd zjawisko „glampingu”. Citroën Type Holidays posiada wszystkie zalety Citroëna SpaceTourera: przestronność, komfort, bezgłośna praca, dwoje bocznych przesuwnych drzwi zapewniających doskonały dostęp do wnętrza i wentylację, niezależnie otwierana szyba w tylnej klapie itd. Umożliwia on czterem osobom wypady na łono natury bez żadnych ograniczeń.

Citroën powierzył wykonanie zabudowy przekształcającej samochód w vana najlepszym specjalistom – Firmie Bravia Mobil. Ta słoweńska firma wyposażyła Citroëna Type Holidays we wszystko, co niezbędne do idealnego podróżowania:

  • podnoszony dach, który pozwala stanąć swobodnie w dziennej strefie wnętrza Citroëna Type Holidays, oraz obszerna kuszetka zapewniająca dwóm osobom miejsce do spania.
  • rozkładana kanapa tworząca drugi rząd siedzeń, przekształcalna w wygodne dwumiejscowe łóżko, która daje się także wyjmować, aby w razie potrzeby zwolnić dodatkową przestrzeń na bagaże.
  • dwa przednie fotele, obracające się w stronę strefy dziennej,
  • kompletny aneks kuchenny (strefa gotowania, zlew, lodówka),
  • składany stół do spożywania posiłków lub do pracy oraz kilka szafek do przechowywania rzeczy,
  • system ogrzewania Webasto zapewniający utrzymywanie optymalnej temperatury we wnętrzu.

Model Citroën Type Holidays, prezentowany w dniach 25 sierpnia – 3 września br. na targach Caravan Salon w Düsseldorfie, największym światowym salonie pojazdów rekreacyjnych, stanowi zapowiedź sztuki podróżowania na najwyższym poziomie. Ze swym wyglądem retro i nowoczesnym wnętrzem jest on idealnym towarzyszem do wypadów na łono natury bez ograniczeń i to w najlepszym stylu! Jest on zwiastunem kompletnej oferty „Holidays”, która już wkrótce trafi do sieci sprzedaży Citroëna.

Źródło: Citroën