Citroën wprowadza do oferty ultrawydajny planer podróży e-ROUTES ułatwiający podróżowanie samochodami elektrycznymi

Citroën wprowadza do oferty ultrawydajny planer podróży e-ROUTES w ramach ekosystemu Free2move Charge. Ta nowa aplikacja umożliwia całkowicie bezproblemowe podróżowanie modelami elektrycznymi nawet na bardzo długich trasach.

W trwającym właśnie okresie wakacyjnym, naturalnie kojarzącym się z długimi podróżami, Citroën oferuje właścicielom samochodów elektrycznych idealnego towarzysza do bezstresowych podróży – nową aplikację e-ROUTES. Nowa usługa, dostępna w modelach ë-C4 i ë-C4 X, ułatwia optymalne wykorzystanie tych zeroemisyjnych modeli podczas długich podróży. Inteligentna aplikacja jest zgodna ze stawianym sobie przez Citroëna celem zapewniania użytkownikom coraz spokojniejszej i ekoodpowiedzialnej jazdy, której ucieleśnieniem jest program Citizen, oraz przyczynia się do przyspieszenia działań upraszczających użytkowanie samochodów elektrycznych.

Citroëna My Ami Buggy – 800 egz. sprzedano w ciągu 10 godzin

e-ROUTES, mający trafić do oferty od października br. w ramach ekosystemu Free2move Charge, to wysokiej klasy planer podróży dostępny przez aplikację na smartfony. Do naprowadzania kierowców i optymalizacji podróży e-ROUTES wykorzystuje w czasie rzeczywistym dane z pojazdów i sugeruje najdogodniejsze trasy na podstawie stanu i dostępności terminali ładowania na trasie przejazdu.

Aplikacja e-ROUTES, opracowana przez dział programowania firmy Stellantis, opiera się na:

– Zaawansowanym, wzorcowym na rynku algorytmie wytyczania tras, który wyznacza najkorzystniejszą trasę w oparciu o lokalizację terminali ładowania, ich jakość (ilość i parametry techniczne terminali w każdej stacji itp.) oraz ich dostępność (informacje o dostępnych, czynnych i nieczynnych terminalach).

Citroën świętuje 20-lecie modelu C3 Pluriel

– Łączności z samochodem, który w czasie rzeczywistym udostępnia aplikacji e-ROUTES niezbędne dane dotyczące jego stanu (stan naładowania akumulatora, zużycie energii, tryb ładowania, temperatura powietrza itp.) w celu wygenerowania specyficznych informacji, takich jak aktualnie pozostały zasięg i poziom naładowania akumulatora po dotarciu do wybranego terminala. Dzięki modułowi łączności telematycznej to połączenie „over the air” (OTA) zapewnia bezpośredni dostęp do kluczowych danych i nie wymaga dodawania klucza sprzętowego.

– Systemie nawigacji z dostępem do Internetu ze stale aktualizowanymi mapami wysokiej jakości, wzbogaconym o wysokiej klasy system naprowadzania, usługę informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i kompletną gamą usług (informacje o ograniczeniach prędkości, zamkniętych drogach, strefach niebezpiecznych itp.)

Modele ë-C4 i ë-C4 X, dysponujące w zależności od wybranej wersji zasięgiem 360 lub 420 km, stanowią rozsądny wybór pod względem masy i kosztu akumulatora trakcyjnego. Zarazem wychodzą idealnie naprzeciw codziennym potrzebom zdecydowanej większości użytkowników. Dzięki aplikacji e-ROUTES Citroën zapewnia tym osobom idealnego towarzysza podróży, ułatwiającego im rozplanowywanie długich tras, które muszą sporadycznie pokonywać w ciągu roku.

e-ROUTES jest niezwykle wyrafinowaną aplikacją, ale mimo to bardzo łatwą w obsłudze dzięki starannie przemyślanej ergonomii i kompatybilności z Apple CarPlay i Android Auto. Aby uzyskać dostęp do poszczególnych funkcji e-ROUTES, użytkownicy będą musieli jedynie dodać swoje dane identyfikacyjne do swojego konta MyCitroën. Dzięki funkcji mirroringu będą oni mogli korzystać z aplikacji za pośrednictwem smartfona bądź też ekranu dotykowego samochodu.

e-ROUTES stanowi duży krok naprzód dla użytkowników samochodów elektrycznych. Do tej pory musieli oni planować swoje podróże przed ruszeniem w trasę, po czym radzić sobie samemu w miarę zmieniających się warunków na drodze. Dziś mają do dyspozycji inteligentnego asystenta, który optymalizuje trasę podróży i dysponuje na bieżąco informacjami o stanie samochodu, terminalach ładowania i warunkach drogowych na trasie. Na bieżąco dostosowuje się do sytuacji, proponuje kierowcy najkorzystniejsze warianty tras, najdogodniejsze miejsca do zatrzymania się i doładowania akumulatora, aby ułatwić podróż. e-ROUTES eliminuje zatem wszelkie obawy związane z dotarciem do celu. Kierowca musi jedynie dać się pokierować z pełnym zaufaniem.

Aplikacja e-ROUTES trafi do oferty w październiku 2023 roku. Jest ona już uwzględniona w pakiecie CONNECT PLUS, dostępnym przez pierwsze 12 miesięcy bez dodatkowych kosztów dla wszystkich nowych nabywców ë-C4 i ë-C4 X (abonament do wykupienia po upływie jednego roku).

Źródło: Citroën