Legendarny Lexus GS 300 częścią wystawy The Book of HOV poświęconej raperowi JAY-Z

W nowojorskiej Brooklyn Public Library od 14 lipca dostępna jest wystawa The Book of HOV poświęcona twórczości rapera JAY-Z, jednej z największych ikon w historii hip hopu. Od września zwiedzający mogą podziwiać także legendarnego, białego Lexusa GS 300 z 1993 roku, który wystąpił w teledysku do utworu „Dead Presidents”, a później pojawiał się we frazie „Off-white Lexus” w tekstach utworów „Can I live” oraz „Empire State of Mind”, który stał się globalnym hitem.

Wystawę, która prezentuje karierę rapera JAY-Z jako muzyka, przedsiębiorcę oraz filantropa, do tej pory odwiedziło 255 tys. osób. Białego Lexus GS 300 w ramach The Book of HOV będzie można oglądać aż do grudnia tego roku, a auto wystawione jest obok biblioteki przy Eastern Parkway.

„Jesteśmy dumni ze współpracy z Lexusem, dzięki któremu mogliśmy dodać kolejny wyjątkowy eksponat do naszej wystawy. The Book of HOV została doskonale przyjęta, wiele osób odwiedzało ją więcej niż jeden raz” – powiedział Desiree Perez, prezes Roc Nation, które przygotowało wystawę.

Lexus RX – 10 tys. egz.sprzedanych w Polsce

„Cieszymy się, że możemy w ten sposób włączyć się w obchody 50-lecia hip hopu. Wystawa z naszym autem jest wyrazem uznania dla wzajemnego szacunku pomiędzy Lexusem a JAY-Z, których wkład w kulturę wykracza daleko poza hip hop” – powiedziała Mia Phillips, senior manager, Lexus Advertising & Media.

GS jednym z najważniejszych modeli w historii Lexusa

Wykorzystanie białego Lexusa GS 300 w teledysku przez rapera JAY-Z umocniło pozycję marki, która debiutowała na rynku w 1989 roku. Na początku lat 90. XX wieku Lexus był najczęściej wspominaną marką przez artystów hip hopowych i szybko stał się synonimem stylu życia w tamtych czasach.

Lexus Rybnik dołączył do polskiej sieci salonów

Sedan GS był czwartym modelem w historii marki. W 1993 roku dołączył do gamy, którą tworzyły wówczas limuzyny ES oraz LS zaprezentowane w 1989 roku oraz oferowane od 1991 roku coupe SC. GS był produkowany przez 17 lat, do 2020 roku. Powstały cztery generacje auta, które zawsze miało nadwozie sedan, montowany z przodu silnik oraz napęd na tył lub na cztery koła. W każdej generacji auta dostępne były silniki sześciocylindrowe oraz V8, a od 2005 roku dołączyła wersja hybrydowa. Lexus GS był też pierwszym modelem marki oferowanym w Polsce.

Źródło: Lexus