Lexus RX – 10 tys. egz.sprzedanych w Polsce

Lexus RX to najważniejszy model w gamie marki. Samochód zadebiutował na rynku w 1998 roku tworząc klasę SUV-ów premium, a przez 25 lat wprowadzono pięć generacji modelu, z których każda z nich wyróżniała się nietuzinkowym designem, innowacyjnymi technologiami, komfortem oraz najwyższą jakością wykonania. Na całym świecie sprzedano już blisko 3,8 mln RX-ów.

W Polsce ten model zadebiutował w 2000 roku i błyskawicznie stał się jednym z najchętniej wybieranych aut przez klientów marki. Do końca sierpnia sprzedano 10 091 egzemplarzy wszystkich generacji tego SUV-a, co stanowi 20% całkowitej sprzedaży marki w naszym kraju. Rok 2022 był najbardziej udany w historii RX-a w Polsce. Sprzedano wtedy 1863 egzemplarze tego auta, ale wiele wskazuje na to, że w 2023 roku ten rekord zostanie pobity. Od stycznia do końca sierpnia kupiono już 1756 sztuk tego SUV-a.

RX rozpoczął w Polsce elektryfikację klasy premium. W 2005 roku w gamie pojawił się RX 400h, a w pierwszych 12 miesiącach na zakup auta z rewolucyjną wówczas technologią zdecydowało się aż 19% nabywców. Od 2007 roku już większość sprzedawanych RX-ów to hybrydy, a do tej pory w Polsce kupiono już 5758 aut z tym napędem (57% całkowitej sprzedaży).

„Przez ponad 20 lat na rynku RX zyskał renomę komfortowego, niezawodnego, a dzięki napędom hybrydowym oszczędnego SUV-a dla osób, które cenią najwyższą jakość wykonania oraz niecodzienny design. Lexus RX to z wielu względów przełomowy model dla naszej marki. W 2005 roku zadebiutował w nim napęd hybrydowy, 18 lat później oferujemy w tym modelu aż trzy rodzaje hybryd, by jeszcze lepiej dopasować się do potrzeb naszych klientów” – mówi Katarzyna Spalińska, Product Manager modelu RX w Lexus Central Europe.

Lexus – sprzedał w Polsce już ponad 50 tys. samochodów

Trzy hybrydy i siedem wersji wyposażenia

Lexus RX piątej generacji wyznacza standardy w segmencie E-SUV Premium pod względem jakości wykonania, rozbudowanych systemów bezpieczeństwa, a także bogatym wyposażeniem seryjnym i mnóstwem nowoczesnych technologii. Standardem we wszystkich Lexusach RX są elektroniczne klamki oraz trzecia generacja systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System +. Lexus RX daje też duże możliwości dostosowania auta do własnych potrzeb. Flagowy SUV Lexusa jest dostępny w siedmiu wersjach wyposażenia, 11 wyjątkowych lakierach oraz z czterema rodzajami tapicerki wnętrza.

Lexus Rybnik dołączył do polskiej sieci salonów

Piąta generacja RX-a oferuje aż trzy typy hybrydowego napędu. Gamę tworzą wydajna hybryda RX 350h (250 KM), pierwsza w historii modelu hybryda typu plug-in RX 450h+ (309 KM, do 69 km zasięgu w trybie elektrycznym) oraz mocna hybryda RX 500h (371 KM), w której zastosowano pierwszy w historii marki napęd hybrydowy połączony z turbodoładowanym silnikiem, 6-biegową skrzynią automatyczną oraz nowym napędem 4×4 DIRECT4. Nowością są także bipolarne baterie niklowo-wodorkowe dostępne w wersjach RX 350h oraz RX 500h.

W 2023 roku największa liczba sprzedanych egzemplarzy to wersja RX 350h (50%). Ponad połowa kupujących (55%) wybiera bogato wyposażoną wersję Prestige, którą można rozszerzyć o pakiet Technology, a także dokupić dach panoramiczny. Najczęściej wybieranym lakierem jest Graphite Black (22%), a najczęściej wybieraną kolorystyką wnętrza jest brązowy Hazel.

Lexus RX już od 1950 zł netto miesięcznie

W limitowanej ofercie specjalnej RX 350h w wersji Elegance kosztuje od 299 000 zł. Samochód jest też dostępny w Najmie KINTO ONE już od 1950 zł netto* miesięcznie przy umowie na dwa lata, z 10-procentową wpłatą własną oraz limitem przebiegu wynoszącym 15 tys. km rocznie. Auto w tej wersji ma m.in. 19-calowe felgi aluminiowe, wbudowaną nawigację Lexus Link Pro, 14-calowy ekran dotykowy, 12 głośników, trzystrefową klimatyzację, podgrzewane fotele czy inteligentny kluczyk.

Aż 59 600 zł względem ceny katalogowej można zyskać zamawiać RX 350h w nowej wersji F SPORT Design. Auto kosztuje 330 300 zł i wyróżnia się pomalowanymi na czarno przednim grillem F SPORT, wlotami powietrza w zderzaku oraz tylnym z akcentami w kolorze satynowego srebra. 21-calowe felgi aluminiowe mają ten sam wzór co w wersji F SPORT, ale pomalowano je lśniącym odcieniem czerni. W standardzie w wersji F SPORT Design znajdziemy indukcyjną ładowarkę do smartfonów, elektryczną klapę sterowaną ruchem nogi, a także najnowszy pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System + 3 z systemem monitorowania martwego pola (BSM), systemem ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA) oraz systemem zapobiegającym otwarciu drzwi w sytuacji zagrożenia kolizją (SEA). We wnętrzu można wybrać jedną z czterech kolorystyk tapicerki wykonanej ze skóry naturalnej z elementami skóry syntetycznej, a dopłaty nie wymaga ambientowe oświetlenie w 64 barwach oraz wentylowane fotele przednie z pamięcią ustawień. Lexusa RX F SPORT Design można doposażyć w otwierany, dwuczęściowy szklany dach panoramiczny oraz w pakiet Technology.

Cennik Lexusa RX

Źródło: Lexus