Nowy PEUGEOT E-308 First Edition już dostępny w Polsce

Nowy PEUGEOT E-308 jest już dostępny w Polsce. Można zamówić ten model online z całkowicie elektrycznym napędem w specjalnej premierowej wersji FIRST EDITION. Jest to bezkompromisowa odpowiedź na potrzeby nabywców modeli z tego segmentu. Łączy unikatowy wygląd 308 z charakterystyczną dla modeli PEUGEOT przyjemnością prowadzenia i efektywnością energetyczną należącą do najwyższych w tym segmencie.

Design nowego PEUGEOT E-308 FIRST EDITION jednoznacznie wyraża jego przynależność do świata PEUGEOT i nadaje mu wygląd i dynamikę godną modeli wyższej klasy. Wydłużona maska dodaje sylwetce szlachetności, nadwozie o zmysłowo wyostrzonych liniach przykuwa wzrok, a nowe logo dumnie prezentuje się pośrodku grilla. Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji nadwozia wnętrze jest bardzo przestronne. Przednie reflektory Matrix LED z sygnaturą świetlną w kształcie kłów, podobnie jak tylne światła z motywem potrójnego śladu pazurów, podkreślają przynależność modelu E-308 do gamy PEUGEOT.

Nowe aluminiowe felgi 18” zostały specjalnie zaprojektowane dla elektrycznych wersji PEUGEOT 308. Szczególnie wiele uwagi poświęcono ich aerodynamice, aby zoptymalizować parametry użytkowe.

W nowym PEUGEOT E-308 jest montowany w pełni elektryczny silnik o mocy 115 kW (156 KM) i momencie obrotowym 270 Nm (dostępnym już od 0 km/h), odznaczający się wyjątkowo krótkimi czasami reakcji i zapewniający bezgłośną, pozbawioną drgań i emisji CO2 jazdę. Silnik uzupełnia obecną ofertę napędów hybrydowych typu plug-in o mocy 180 KM/132 kW i 225 KM/162 kW oraz silników spalinowych.

Przekładnia redukcyjna montowana w PEUGEOT E-308 optymalizuje jego zasięg przy jednoczesnym zachowaniu wysokich osiągów i krótkich czasów reakcji charakterystycznych dla silników elektrycznych.

Nowy Peugeot 508 sedan, SW i Peugeot Sport Engineered są już dostępne w Polsce

Konstrukcją nowej generacji jest również akumulator trakcyjny. Jest to akumulator wysokonapięciowy o pojemności 54 kWh (51 kWh pojemności użytecznej) charakteryzujący się zmienionym składem chemicznym: 80% niklu, 10% manganu i 10% kobaltu. Generuje napięcie 400 V i zapewnia zasięg do 411 km* w cyklu mieszanym WLTP.

Wydajna pompa ciepła, dostępna w standardzie, umożliwia najlepsze sterowanie komfortem cieplnym pasażerów.

Nowy PEUGEOT panoramic i-COCKPIT ilustruje metamorfozę marki

Dla konstruktorów PEUGEOT E-308 jedną z kluczowych kwestii była efektywność energetyczna, która na skutek połączonych intensywnych prac nad silnikiem, akumulatorem trakcyjnym, aerodynamiką (optymalizacja kształtów przodu i podwozia), optymalizacją masy (platforma EMP2) i zmniejszaniem oporów tarcia (opony klasy A) przełożyła się na wyjątkowo niskie zużycie energii.

Ponadto, aby móc jak najlepiej zarządzać zużyciem energii, kierowca ma możliwość wyboru trybu jazdy (ECO, NORMAL i SPORT).

 • ECO: optymalizacja zasięgu (80 kW i 220 Nm)
 • NORMAL: dostosowany do codziennego użytku (100 kW i 250 Nm)
 • SPORT: pierwszeństwo dla wysokich osiągów i silnych doznań z jazdy (115 kW i 270 Nm)

Co więcej – dzięki trybowi BRAKE może on też zwiększyć siłę hamowania po zwolnieniu pedału gazu, aby zoptymalizować odzyskiwanie energii.

Pokładowa ładowarka prądu trójfazowego dysponuje mocą 11 kW. Gniazdo ładowania jest dostosowane do wszystkich typów terminali ładowania. W przypadku korzystania z terminala publicznego o mocy 100 kW naładowanie akumulatora trakcyjnego od 20 do 80% jego pojemności zajmuje mniej niż 30 minut.

EMOCJE

Model PEUGEOT E-308 oferuje kierowcy i pasażerom system PEUGEOT i-Cockpit® najnowszej generacji, rozpoznawalny przede wszystkim po:

 • kompaktowej kierownicy zaprojektowanej z myślą o zapewnieniu maksimum przyjemności prowadzenia i zwrotności samochodu,
 • personalizowanym cyfrowym zespole zegarów 3D, znajdującym się na linii wzroku kierowcy, z możliwością zmiany ustawień,
 • 10-calowym ekranie dotykowym.

Szczególny nacisk położono na jakość wykonania wnętrza, pomysłowe rozwiązania, takie jak wirtualne, w pełni konfigurowalne skróty klawiszowe i-toggles oraz na łączność ze światem poprzez zastosowanie najnowszej technologii i-Connect® Advanced – systemu informacyjno-rozrywkowego, dzięki któremu prowadzenie samochodu i podróżowanie staje się jeszcze bardziej intuicyjne i satysfakcjonujące.

Marka proponuje klientom kompletną gamę usług ułatwiających codzienne użytkowanie samochodu. Do ich dyspozycji jest aplikacja MyPeugeot® na smartfona, umożliwiająca komunikowanie się z samochodem, zdalne programowanie ładowania akumulatora trakcyjnego lub zdalne uruchamianie wstępnego ogrzewania/schładzania kabiny oraz planowanie tras podróży z uwzględnieniem punktów postoju na doładowanie akumulatora.

Specjalna oferta: PEUGEOT E-308 FIRST EDITION 

Nowy model PEUGEOT można zamawiać od 16 czerwca 2023 r., jeszcze przed jego debiutem rynkowym, w premierowej bogato wyposażonej wersji PEUGEOT E-308 FIRST EDITION. Seria ta, w 100% elektryczna, obejmuje następujące elementy:

 • 3 kolory lakieru do wyboru: Biały Okenite, Zielony Olivine oraz Szary Selenium,
 • Silnik elektryczny o mocy 115 kW (156 KM) i momencie obrotowym 270 Nm
 • Aluminiowe obręcze kół 18”,
 • Podgrzewane fotele ze specjalną tapicerką serii FIRST EDITION, wykonane z trzech materiałów (skóra ekologiczna, tkanina i Alcantara®),
 • Przednie zagłówki z wytłoczonym logo PEUGEOT,
 • PEUGEOT i-Cockpit® najnowszej generacji z kompaktową kierownicą, cyfrowym panelem zegarów i wskaźników 3D, ekranem dotykowym 10” i personalizowanymi i-Toggles, systemem rozpoznawania mowy naturalnej i systemem informacyjno-rozrywkowym i-Connect Advanced, który obejmuje nawigację online,
 • Trójfazową ładowarkę pokładową 11 kW,
 • System automatycznego hamowania awaryjnego,
 • Tempomat adaptacyjny z funkcją Stop&Go,
 • Długodystansowe radary wykrywające pojazdy z tyłu na bocznych pasach ruchu,
 • Ostrzeganie podczas cofania o wykryciu poprzecznie poruszających się pojazdów,
 • Reflektory PEUGEOT Matrix LED,
 • Podgrzewaną kierownicę.

PEUGEOT E-308 FIRST EDITION jest dostępny wyłącznie online na stronie PEUGEOT STORE. 

Z okazji debiutu rynkowego PEUGEOT E-308 FIRST EDITION będzie dostępny w ofercie leasingowej Stellantis Financial Services z ratą 1855 zł netto miesięcznie.

Nowy PEUGEOT E-308 jest produkowany w Miluzie we Francji. Pełna jego gama będzie dostępna od września 2023 roku.

Źródło: PEUGEOT