Nowy PEUGEOT panoramic i-COCKPIT ilustruje metamorfozę marki

Nowy PEUGEOT 3008 stawia na niebywale wysokim poziomie kreatywność designerską, przyjemność jazdy oraz osiągi napędu elektrycznego i jest pierwszym modelem, który wyposażono w nowy PEUGEOT panoramic i-COCKPIT®.

Nowy PEUGEOT 3008 zostanie zaprezentowany we wrześniu. Już dziś PEUGEOT ujawnia wszystkie innowacje spektakularnego, nowego PEUGEOT panoramic i-COCKPIT®, które ilustrują metamorfozę nowego modelu 3008.

Najnowsza generacja PEUGEOT i-Cockpit® w przyszłym PEUGEOT 3008 zrobi wrażenie swym niespotykanym, zakrzywionym panoramicznym ekranem wysokiej rozdzielczości o przekątnej 21”, umieszczonym na linii wzroku kierowcy, a także swą nową, kompaktową kierownicą i przełącznikami i-Toggles. PEUGEOT i-Cockpit®, będący sukcesem handlowym od 10 lat, jest poddawany stałym udoskonaleniom, jednak nigdy nie przeszedł tak głębokiej metamorfozy jak teraz, przenoszącej go na znacznie wyższy poziom!

ALLURE: panoramiczny ekran wysokiej rozdzielczości o przekątnej 21”, umieszczony na linii wzroku kierowcy, jest efektownym, wyrafinowanym elementem wyposażenia kabiny.

DOSKONAŁOŚĆ: niespotykane połączenie materiałów i wysoka jakość wykończenia, jak również nowe usługi skomunikowane.

EMOCJE: PEUGEOT i-Cockpit® daje intuicyjnie odczuwaną przyjemność jazdy w poczuciu pełnego bezpieczeństwa, zaś jego lekki i zwiewny design tworzy atmosferę komfortu w kabinie.

Ambicją PEUGEOT jest stworzenie nowatorskiej koncepcji, dzięki której nowy PEUGEOT panoramic i-Cockpit® stanie się unikatową ofertą na rynku i zapewni kierowcom i pasażerom jeszcze więcej przyjemności z jazdy, wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu w kabinie!

Produkowane od ponad 10 lat w liczbie blisko 10 milionów sztuk kolejne generacje PEUGEOT i-Cockpit® wykorzystywały najnowsze dostępne technologie: cyfrowy panel sterowania, łączność bezprzewodową, sterowanie głosowe, efekty trójwymiarowe, indywidualnie konfigurowane przełączniki i-Toogles itd. Dziś PEUGEOT idzie znacznie dalej – oferuje nowy PEUGEOT i-Cockpit®, który całkowicie odmieni wrażenia z jazdy samochodem: 

  • Panoramiczny, zakrzywiony ekran wysokiej rozdzielczości o przekątnej 21”, umieszczony nad deską rozdzielczą, łączy w sobie funkcje wyświetlacza kierowcy i centralnego ekranu dotykowego

Projektanci PEUGEOT zdecydowali się połączyć dwa z trzech głównych elementów systemu PEUGEOT i-Cockpit® – wyświetlacz kierowcy i duży, centralny ekran dotykowy. Zawierają się one teraz w zakrzywionym ekranie panoramicznym z jednolitym 21-calowym monitorem wysokiej rozdzielczości, biegnącym od lewego skraju deski rozdzielczej aż do zwieńczenia centralnej konsoli. Ekran panoramiczny – zamocowany na podstawie umieszczonej z tyłu ekranu, która jest niewidoczna z kabiny – zdaje się unosić nad deską rozdzielczą. Efekt „zawieszenia” jest wzmocniony ledowym oświetleniem ambientowym umieszczonym za ekranem.

Nowy Peugeot 508 sedan, SW i Peugeot Sport Engineered są już dostępne w Polsce

Dla uzyskania optymalnej ergonomii 21-calowy ekran panoramiczny jest lekko zakrzywiony w stronę kierowcy, lecz pozostaje w pełni dostępny dla pasażera w swej prawej części. Wyjątkowej jakości i niespotykanych rozmiarów cyfrowy monitor łączy w sobie dwie, kluczowe funkcje systemu PEUGEOT i-Cockpit®:

z lewej strony ekranu panoramicznego panel wskaźników, usytuowany nad kompaktową kierownicą, gromadzi wszystkie informacje dotyczące prowadzenia samochodu (prędkość, wskaźnik poboru mocy, systemy wspomagające w prowadzeniu, kierunki przepływu poboru energii…)

z prawej strony ekranu panoramicznego, w środkowej części deski rozdzielczej, znajduje się strefa dotykowa dostępna zarówno dla kierowcy jak i pasażera. Umożliwia ona sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją, nawigacją, multimediami / usługami skomunikowanymi itp.

  • Architektura i ergonomia systemu zaprojektowane na nowo

Nowy PEUGEOT panoramic i-Cockpit® bazuje na nowatorskiej architekturze systemu. Innowacyjnym rozwiązaniem jest usytuowanie ekranu panoramicznego w zawieszeniu nad deską rozdzielczą i zamocowanie go na podstawie niewidocznej od strony kabiny. Takie umieszczenie zapewnia optymalny dostęp do jego strefy dotykowej oraz czytelność informacji wyświetlanych na 21-calowym ekranie panoramicznym.

Nowy Peugeot 2008 – SUV z nową stylistyką i doskonałymi osiągami elektrycznego napędu z zasięgiem do 406 km

W centralnej części deski rozdzielczej znajdują się przełączniki i-Toggles – klawisze dotykowe z pełną gamą możliwości personalizacji, które pozwalają zaprogramować szybki dostęp do 10 ulubionych funkcji użytkownika: zatelefonowanie pod wybrany numer, uruchomienie nawigacji do często wybieranego miejsca docelowego, ustawienie radia na odbiór ulubionej stacji, ustawienie idealnej temperatury w systemie klimatyzacji itd.

Konsola centralna posiada lekką i czystą formę, aby powiększyć przestrzeń na schowki i uzyskać wygodne miejsce na bezprzewodowe ładowanie smartfona. Było to możliwe dzięki przeniesieniu przełącznika zmiany biegów skrzyni automatycznej na deskę rozdzielczą. Przełącznik ten jest teraz umieszczony z prawej strony kierownicy, tuż przy klawiszu rozruchu silnika stop/start. Jest to rozwiązanie w pełni ergonomiczne, pozwala intuicyjnie sięgnąć jednym ruchem do przełącznika zmiany biegów i uruchomić lub wyłączyć silnik.

  • Nowa, kompaktowa kierownica z dotykowym sterowaniem

Kierownica kompaktowa jako fundamentalny element systemu PEUGEOT i-Cockpit® od jego powstania uległa głębokiej modyfikacji, by zapewnić jeszcze więcej wrażeń i wygody w prowadzeniu samochodu. Zachowała ona, rzecz jasna, swą kompaktową budowę, lecz zyskała zmodernizowany design: środkowa część jest mniejsza i jakby oddzielona od ramion kierownicy i wywołuje wrażenie „lewitacji” podobne do wrażenia, jakie sprawia ekran panoramiczny unoszący się nad deską rozdzielczą.

Przełączniki usytuowane na nowej, kompaktowej kierownicy są teraz dotykowe i „klikalne”, by zapewnić optymalną ergonomię użytkowania: wyczuwają one automatycznie dotknięcie palców kierowcy, lecz uruchamiają się dopiero po ich naciśnięciu, by zapobiec niezamierzonym działaniom. W nowym PEUGEOT panoramic i-Cockpit® wprowadzono dwa nowe zespoły włączników o smukłej i eleganckiej formie i umieszczono je pod kierownicą.

  • Technologicznie zaawansowana kabina wysokiej jakości

Unoszący się nad deską rozdzielczą 21-calowy ekran panoramiczny nie jest jedynym elementem wpływającym na wyjątkowość nowego PEUGEOT panoramic i-Cockpit®.

Zaawansowanie technologiczne i atrakcyjny wygląd systemu podkreśla ambientowe oświetlenie biegnące przez całą szerokość deski rozdzielczej i sięgające aż do paneli drzwi.

Jego światło odbija się w eleganckich elementach ozdobnych wykonanych z aluminium. Barwę oświetlenia ambientowego można wybrać spośród ośmiu kolorów.

Elementy ozdobne z tkaniny znakomicie harmonizują z elementami aluminiowymi i tworzą wyjątkowe i bardzo jakościowe połączenie tych różnych materiałów.

Źródło: PEUGEOT