Mercedes-Benz – wystartował nowy sezon szkoleń AMG Driving Academy

Polski oddział AMG Driving Academy wjeżdża w jubileuszowy, dziesiąty sezon szkoleń doskonalenia techniki jazdy. Profesjonalne treningi, najmocniejsze Mercedesy, nowoczesne tory, świetni instruktorzy – to wszystko pozostaje bez zmian.

W nowym sezonie na uczestników czekają jednak nowe formuły oraz nowości z gamy Mercedes-AMG, w tym kultowy roadster SL, elektryczna limuzyna o wysokich osiągach EQE oraz mocarna hybryda AMG GT 63 S E Performance. Partnerem oponiarskim szkoleń AMG Driving Academy ponownie jest firma Continental, lider w dziedzinie motoryzacyjnych technologii i producent ogumienia premium.

Szkolenia AMG Driving Academy odbywają się w Polsce już od ponad 10 lat. W tym czasie certyfikowani instruktorzy AMG przeszkolili ponad 4 tys. kierowców – łącząc poszerzanie umiejętności bezpiecznego prowadzenia samochodu z intensywnymi emocjami, jakie zapewnia torowa jazda za kierownicą sportowych maszyn AMG.

Muzeum Mercedes-Benz – Classics & Coffee – tu spotykają się starsze i młodsze klasyki

Wieloletnie doświadczenie, które stoi za AMG Driving Academy, zapewnia najbardziej efektywne przekazywanie wiedzy zarówno osobom, które po raz pierwszy biorą udział w takim wydarzeniu, jak i bardziej doświadczonym kierowcom, którzy chcą pogłębiać swoje umiejętności ofensywnej jazdy. Świadomość zachowania samochodu oraz poznanie własnych mocnych i słabych stron zapewniają warunki dla pewnych, optymalnych reakcji na niebezpieczne sytuacje na drodze – w interesie bezpieczeństwa swojego, najbliższych oraz innych uczestników ruchu. To nie wszystko: lepsza integracja z maszyną pozwala czerpać większą frajdę z jazdy.

Mercedes-Benz ułatwia przejście na elektromobilność

W tym roku uczestnicy mają do wyboru trzy przejrzyste formuły szkoleniowe: AMG Discover (Autodrom Jastrząb k. Radomia), AMG Performance (także z opcją noclegu; Silesia Ring, Kamień Śląski) oraz AMG Advanced (w ramach współpracy z globalną akademią AMG Driving Academy, szkolenia w Niemczech).

AMG Discover to wstęp do świata szkoleń AMG oraz wyższych poziomów wyścigowych programów AMG. Jego formułę dostosowano do indywidualnych potrzeb uczestników, łącząc doskonalenie techniki jazdy z prezentacją fascynujących modeli Mercedes-AMG. Program szkolenia skupia się na technicznych aspektach prowadzenia pojazdu. Obejmuje m.in.: naukę techniki hamowania oraz dobierania poprawnego toru jazdy, analizę pracy systemu ESP z wykorzystaniem płyt poślizgów w obliczu pod- i nadsterowności, dynamiczne przejazdy z pomiarem czasu, a także moduł AMG Road Tour. Ten ostatni pozwala zapoznać się z prowadzeniem i komfortem najmocniejszych Mercedesów na publicznych drogach. Dodatkową atrakcją jest Race Taxi, czyli dynamiczny przejazd uczestnika w roli pasażera. Za kierownicą siądzie instruktor AMG Driving Academy, który zaprezentuje pełne spektrum możliwości wybranych modeli Mercedes-AMG na torze.

Szkolenie AMG Discover mają jednodniową formułę i odbywają się na torze Autodrom Jastrząb niedaleko Radomia. To jeden z najnowocześniejszych obiektów szkoleniowych w Polsce, kompleksowo przygotowany
do obsługi wydarzeń takich jak AMG Driving Academy. oferując znakomite warunki do sprawdzenia swoich umiejętności jako kierowcy oraz możliwości testowanych aut. Rozbudowana infrastruktura, w tym płyty poślizgowe z automatycznym systemem nawadniania, pozwala realizować zróżnicowane ćwiczenia z zakresu doskonalenia techniki jazdy. Uwaga: hotel Tor Jastrząb oferuje możliwość wykupienia noclegu poprzedzającego szkolenie.

Na uczestników AMG Performance czeka maksymalna dawka wysokoobrotowych emocji. Drugi, bardziej zaawansowany poziom szkoleń AMG jest przeznaczony dla tych, które chcą doszlifować swoje umiejętności jazdy na torze, a wysokie prędkości i sportowa jazda nie są im obce. Szkolenie jest dostępne w wersji
z noclegiem lub bez. Jego program pozwala na sprawdzenie i wykorzystanie możliwości sportowych modeli Mercedes-AMG na wyścigowym obiekcie Silesia Ring. Przygotowane ćwiczenia obejmują m.in. szybkie slalomy, kontrolowane poślizgi i techniki awaryjnego hamowania. W programie nie brakuje również elementów stricte sportowych, takich jak długie przejazdy w systemie Lead & Follow. Również szkolenie AMG Performance wieńczy AMG Race Taxi, czyli jazda na prawym fotelu z jednym z doświadczonych instruktorów.

Tor wyścigowy Silesia Ring w Kamieniu Śląskim, gdzie odbywają się szkolenia AMG Performance, to wiodący motorsportowy obiekt w Polsce. Jego główna nitka liczy 3,6 km długości i 15 zakrętów, a najdłuższa prosta ma 730 m. Dzięki swojej lokalizacji i infrastrukturze stanowi on idealne miejsce do organizacji wydarzeń motoryzacyjnych, zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę za kierownicą, jak i zawodowców. Siedem wariantów daje możliwości realizacji różnorodnych treningów. Obiekt wyposażono jest w precyzyjny system pomiaru czasu spotykany na większości profesjonalnych torów wyścigowych na świecie.

W tegorocznym kalendarzu AMG Driving Academy nie brakuje też propozycji dla najbardziej zaawansowanych kierowców. Dwudniowe szkolenie AMG Advanced zapewnia najwyższą dawkę adrenaliny – pozwala eksplorować granice swoich możliwości za kierownicą i testować osiągi szerokiej gamy samochodów Mercedes-AMG na legendarnym torze Nürburgring. Szkolenie zawiera wiele wymagających ćwiczeń (m.in. idealny tor jazdy w zakrętach, konkurencje na czas z elementami rywalizacji). Profesjonalni instruktorzy dostarczą cennych wskazówek, korzystając z narzędzi do analizy danych z jazdy i wideo. Szkolenie jest prowadzone przez globalny oddział AMG Driving Academy we współpracy z polskimi instruktorami AMG.

Wszystkie szkolenia AMG Driving Academy to inwestycja we własne bezpieczeństwo, a także doskonały pomysł na prezent. Zajęcia zwiększają pewność siebie za kierownicą, a jednocześnie zapewniają niepowtarzalną możliwość przetestowania różnych modeli Mercedes-AMG, w tym tych najbardziej ekskluzywnych, w bezpiecznych warunkach toru wyścigowego. Lista dostępnych aut, zależnie od rodzaju szkolenia, obejmuje m.in. hot hatche AMG A 35 i AMG A 45S, elektryczne limuzyny AMG EQE 43 oraz AMG EQS 53, mocarne czterodrzwiowe coupé AMG GT 63 S E Performance z hybrydowym napędem o mocy 843 KM oraz nową odsłonę kultowego roadstera AMG SL 63, który pozwala zasmakować osiągów AMG z wiatrem we włosach. Nie zabraknie również AMG C 43 w wersji limuzyny oraz kombi. Wśród testowanych maszyn będzie też najmocniejsza terenowa ikona –Mercedes AMG G 63.

Szkolenia AMG Driving Academy prowadzą licencjonowani instruktorzy AMG – w większości uznani mistrzowie Polski i Europy w motorsporcie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu łączą profesjonalne przekazywanie wiedzy z cierpliwością oraz indywidualnym podejściem do każdego z uczestników. Skutecznemu przyswajaniu wiedzy sprzyjają niewielkie, kameralne grupy przydzielane każdemu z instruktorów.

W sezonie 2023 szkoleniowe Mercedesy-AMG będą korzystać, tak jak w minionych latach, z zaawansowanych technologicznie opon Continental – tym razem z modelu SportContact™ 7, który za sprawą adaptacyjnego wzoru bieżnika dostosowuje się do stylu jazdy, zapewniając doskonałą przyczepność oraz stabilne prowadzenie samochodu nawet przy bardzo wysokich prędkościach. Continental to firma z ponad 150-letnią tradycją, której głównym celem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa – zarówno drogowego, jak i środowiskowego. Nieustannie wprowadzając innowacyjne rozwiązania dąży do ambitnego celu, jakim jest osiągnięcie 100% neutralności klimatycznej najpóźniej do roku 2050. „Opony Continental, niezależnie od swojego zastosowania, zapewniają pewne, stabilne prowadzenie oraz maksymalne bezpieczeństwo. Cechy te są jednak szczególnie istotne w przypadku ogumienia dla samochodów sportowych. Dlatego cieszymy się, że po raz kolejny możemy współpracować z Mercedes-AMG przy projekcie AMG Driving Academy, zaopatrując samochody wykorzystywane podczas szkoleń w opony Continental SportContact 7. Najnowsza generacja naszych opon UHP pozwoli uczestnikom programu w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w tych wyczynowych modelach, gwarantując najkrótszą możliwą drogę hamowania na suchej i mokrej nawierzchni oraz bezpieczeństwo przy wysokich prędkościach osiąganych na torze” – mówi Piotr Snakowski, dyrektor marketingu firmy Continental
w Polsce.

Ile kosztuje szkolenie AMG Driving Academy 2023? Terminy i ceny poszczególnych programów. Dodatkowych informacji udzielają także dealerzy Mercedes-Benz.

Źródło: Mercedes-Benz