Muzeum Mercedes-Benz – Classics & Coffee – tu spotykają się starsze i młodsze klasyki

Jedni przyjeżdżają z okolicy, inni z daleka, a niektórzy nawet z zagranicy – pierwsze promienie wiosennego słońca oznaczają, że czas rozpocząć popularne spotkania miłośników starszych i młodszych klasyków z serii Classics & Coffee przed Muzeum Mercedes-Benz. Wydarzenia odbywają się w każdą niedzielę od 16 kwietnia do 8 października 2023 r.

Przy sprzyjającej pogodzie kilkadziesiąt, a niekiedy i kilkaset lśniących karoserii klasycznych aut zamienia muzealny plac w plenerowy salon samochodowy. Tu liczy się miłość do starych, pięknie utrzymanych maszyn, rozmowy z innymi pasjonatami i, oczywiście, oglądanie – oraz bycie widzianym. Muzeum zaprasza na spotkania pojazdy wszystkich marek z tablicami rejestracyjnymi H, a także młode klasyki (tzw. youngtimery), które mają więcej niż 20 lat i są w dobrym stanie. Nie wymaga się wcześniejszej rejestracji, a udział jest bezpłatny.

Jednym z sekretów sukcesu zlotów Classics & Coffee jest ich różnorodność: mile widziane są tu samochody wszystkich marek i pojazdy ze wszystkich epok. Plac przed muzeum stanowi prestiżowe miejsce prezentacji – swojego rodzaju wybieg dla klasycznych maszyn. Dzięki temu spotkanie i jego wyjątkowa atmosfera będą przeżyciem nawet dla tych, którzy akurat zwiedzają muzeum.

She’s Mercedes 2023 – Nowy Tomyśl – VIII Zlot Miłośniczek Zabytkowych Mercedesów

Program urozmaicają tematyczne zloty wybranych serii modelowych Mercedesa. Zaplanowano na przykład weekend poświęcony popularnemu modelowi 190 „Baby Benz”. Nawet podczas specjalnych terminów zawsze mile widziane są jednak samochody innych marek. Po raz pierwszy na spotkaniu zagości platforma internetowa Collecting Cars, która w ramach Coffee Run pokaże samochody supersportowe. W połowie sierpnia Muzeum Mercedes-Benz złoży gratulacje Porsche z okazji 75-lecia firmy i zorganizuje wydarzenie w szczególności poświęcone sportowym modelom z emblematem stuttgarckiego konia na masce.

Klub Zabytkowych Mercedesów Polska – StarDrive Poland Konin 2023

Spotkania Classics & Coffee odbywają się w niedziele od 11:00 do 16:00, od 16 kwietnia do 8 października 2023 r. z wyjątkiem 21 maja oraz 25 czerwca 2023 r.

Tematyczne niedziele:

•         14 maja 2023 r. – Klasa E

•         10-11 czerwca 2023 r. – „Baby Benz” (seria modelowa W 201)

•         2 lipca 2023 r. – 60 lat Pagody

•         23 lipca 2023 r. – supersamochody w ramach Coffee Run

•         6 sierpnia 2023 r. – AMG

•         13 sierpnia 2023 r. – 75 lat Porsche

•         20 sierpnia 2023 r. – coupé i kabriolety

•         17 września 2023 r. – pojazdy outdoorowe i użytkowe

Kulinarne przysmaki z food trucka stacjonującego przed muzeum zapewni ekipa restauracji Bertha’s. Nie może zabraknąć oczywiście kawy oraz zróżnicowanej, sezonowej oferty dań i napojów.

Wśród atrakcji sezonu plenerowego Muzeum Mercedes-Benz można również wymienić Dzień Dziecka, cykl imprez kulturalnych Stadtkultur oraz kino plenerowe.

Terminy imprez plenerowych w sezonie 2023:

•          9 lipca 2023 r. – Dzień Dziecka z bogatym programem aktywności na świeżym powietrzu i w muzeum

•        od 13 lipca do 13 sierpnia 2023 r. – „Kultura miejska w Muzeum Mercedes-Benz”: muzeum po raz trzeci umożliwi regionalnym artystom występ na plenerowej scenie. Bilety już w sprzedaży pod adresem: www.mercedes-benz.com/stadtkultur

•        od 18 sierpnia do 3 września 2023 r. – kino plenerowe: 15 filmów pod rozgwieżdżonym niebem, przedsprzedaż biletów rusza od 22 czerwca 2023 r. pod adresem www.mercedes-benz.com/oak

Źródło: Mercedes-Benz