EQ Tour z udziałem najnowszych modeli Mercedes-EQ – nowy sezon programu jazd testowych

Mercedes dysponuje już kompleksową gamą modeli w 100% elektrycznych we wszystkich segmentach, w których jest obecny. Aby przybliżyć ich ofertę oraz realia eksploatacji osobom zaciekawionym elektromobilnością, a także potencjalnym nabywcom, polski oddział Mercedes-Benz wraz z dealerami marki organizuje cykl wydarzeń EQ Tour – specjalny program jazd testowych elektrycznymi modelami Mercedes-EQ.

To również propozycja dla tych, którzy użytkują już samochód na prąd, niekoniecznie Mercedesa, i pragną pogłębić swoją wiedzę oraz zweryfikować umiejętności korzystania z tych pojazdów na co dzień. Tegoroczny harmonogram szkoleń EQ Tour obejmuje najnowsze elektryczne modele z gwiazdą: EQE i EQE SUV, a także luksusowe EQS oraz EQS SUV.

Firma Mercedes-Benz proaktywnie prowadzi elektromobilną transformację. Już teraz oferuje pełną flotę samochodów w 100% elektrycznych we wszystkich segmentach rynku, w których jest obecna: od kompaktowych EQA i EQB przez SUV-a klasy średniej EQC oraz biznesowe modele EQE i EQE SUV aż po luksusowe EQS i EQS SUV. Do wyboru jest też rodzinny van EQV. Producent luksusowych aut ze Stuttgartu wykracza jednak poza same pojazdy, zapewniając swoim klientom cały ekosystem, dzięki któremu codzienna eksploatacja pojazdu elektrycznego jest intuicyjna i przyjazna. Obejmuje to m.in. inteligentną nawigację z planowaniem trasy wraz z postojami na ładowanie, która uwzględnia nawet zajętość stacji i koszty energii, czy dostęp do kompleksowej sieci ładowarek różnych dostawców za pomocą jednej karty Mercedes me. Co więcej, trwa już budowa markowej sieci stacji ładowania Mercedes-Benz o wysokiej mocy.

Polecamy – myEVreview – wszystko o pojazdach elektrycznych, ich wady i zalety oraz opinie użytkowników

To podejście spotyka się z aprobatą klientów: w pierwszym kwartale 2023 r. co dziesiąty nowy dostarczony Mercedes miał napęd bateryjny (PHEV lub BEV).

Mercedes-Maybach EQS SUV – legendarna luksusowa marka prezentuje swój pierwszy model w pełni elektryczny

Istotną rolę w upowszechnianiu elektromobilności pełnią lokalnie prowadzone działania szkoleniowe, w ramach których osoby rozważające zakup elektrycznego samochodu z gwiazdą mogą w kameralnych warunkach zapoznać się z ofertą marki i przetestować modele Mercedes-EQ w warunkach rzeczywistego ruchu drogowego, a także odbyć konsultacje z ekspertami ds. elektromobilności – zarówno na temat użytkowania pojazdu, jak i infrastruktury do ładowania.

Tegoroczny program EQ Tour kontynuuje udaną formułę z ubiegłego roku – w 2022 r. w podobnych wydarzeniach wzięło udział ponad 700 osób, które podczas jazd testowych pokonały blisko 50 000 km.

W tym roku szkolenia zostaną podzielone na dwa moduły. Pierwszy z nich jest skierowany do osób, które nie jeździły dotąd pojazdami elektrycznymi i chcą zapoznać się z ofertą najnowszych modeli Mercedes-EQ. Drugi to propozycja dla tych, którzy posiadają już samochód elektryczny i chcieliby zweryfikować swoje umiejętności oraz styl jazdy, dowiedzieć się więcej na temat wykorzystania potencjału ekosystemu Mercedesa albo są na etapie zmiany takiego auta na inny/nowy model. Każdą grupą szkoleniową będzie opiekować się kadra profesjonalnych, certyfikowanych instruktorów. Do dyspozycji będą także doradcy handlowi, służący informacją na temat oferty nowych aut i akcesoriów do ładowania.

W ramach każdego modułu uczestnicy wezmą udział w wykładzie teoretycznym EQ Tour, a następnie przystąpią do jazd testowych. Do ich dyspozycji będzie łącznie osiem samochodów, w tym najnowsze modele Mercedes-EQ: biznesowa limuzyna EQE, a także luksusowe modele EQS i EQS SUV oraz nowość w gamie, EQE SUV, który wzbogaci flotę w trakcie trwania sezonu. Ponadto goście będą mogli odbyć jazdę kompaktowymi modelami EQA i EQB.

Szczegółowe informacje i zapisy można uzyskać u poszczególnych dealerów Mercedes-Benz, osobiście lub telefonicznie. Harmonogram wydarzeń EQ Tour w sezonie 2023:

·         Inter-Car Silesia: 18-19.04.23 r.

·         MB Sosnowiec: 21-22.04.23 r.

·         Sobiesław Zasada Automotive Bielsko-Biała: 24-25.04.23 r.

·         D&R CZACH: 27-28.04.23 r.

·         Nobile Motors Kielce: 9-10.05.23 r.

·         MB Radom: 12-13.05.23 r.

·         MB Motors Piaseczno/Janki: 18-19.05.23 r.

·         Auto-Studio Łódź: 29-30.05.23 r.

·         AUTOPARTNER GARCAREK: 1-2.06.23 r.

·         MB Warszawa: 6-7.06.23 r.

·         Grupa Wróbel Wrocław: 20-21.06.23 r.

·         Duda-Cars Wrocław: 23-24.06.23 r.

·         DDB Auto Bogacka Gorzów WLP: 27-28.06.23 r.

·         Mojsiuk Koszalin: 30.06-1.07.23 r.

·         Witman Gdańsk: 4-5.07.23 r.

·         BMG Goworowski Gdynia: 8-9.07.23 r.

·         Auto Frelik Bydgoszcz: 11-12.07.23 r.

·         Auto Forum Płock: 14-15.07.23 r.

·         Auto Idea Warszawa: 18-19.07.23 r.

Źródło: Mercedes-Benz