Polecamy – myEVreview – wszystko o pojazdach elektrycznych, ich wady i zalety oraz opinie użytkowników

W Unii Europejskiej od 2035 nie będzie można rejestrować nowych samochodów z silnikami spalinowymi. Mimo że w Polsce ubiegły rok na rynku elektromobilności był rekordowy – zmiany nie zachodzą tak szybko, jak powinny.

Jak pokazuje Licznik Elektromobilności uruchomiony przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) na koniec grudnia 2022 roku w Polsce było zarejestrowanych łącznie 64 705 osobowych i użytkowych samochodów z napędem elektrycznym. W ciągu roku przybyło ich 26 439, czyli o 33 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2021 roku.

W sieci można znaleźć wiele serwisów zajmujących się pojazdami z napędem elektrycznym. Z całą pewnością jednym z najlepszych jest myEVreview. To wyjątkowa baza danych. Możemy znaleźć tam nie tylko profesjonalne testy doświadczonych dziennikarzy, ale także wrażenie z eksploatacji właścicieli pojazdów z czystym napędem elektrycznym.

MOVE – International Mobility Congress 2023 w Poznaniu (30.03)

Baza danych technicznych obejmuje 250 modeli wszystkich aktualnie dostępnych marek. Z całą pewności znakomitym kompendium wiedzy są zestawienia porównawcze jak m.in. Pojemności baterii, zasięgu czy czasu ładowania przez różne typy ładowarek. W bazie mamy aż 25 różnych rankingów.

Tomas Zajiček, redaktor naczelny myEVreview, powiedział nam: “Naszym celem jest stworzenie bazy doświadczeń, która pomoże przyszłym właścicielom w wyborze nowego EV, jednocześnie otwierając przestrzeń społecznościową dla osób urzeczonych światem EV, które chętnie tu wracają, by dyskutować z innymi i czytać aktualne recenzje I nowości. Chcielibyśmy, aby nasi użytkownicy dowiedzieli się nie tylko o zaletach pojazdów elektrycznych, ale także o ich wadach i ograniczeniach.”

Z całą pewnością dla osób interesujących się elektromobilnością oraz posiadaczy i użytkowników samochodów z napędem elektrycznym, serwis myEVreview stanowi znakomitą lekturę. Co ważne, można również dodać swoje wrażenia z użytkowania takiego pojazdu, bo serwis myEVreview został przygotowany w wersji wielojęzycznej.

Zachęcamy właścicieli i użytkowników samochodów elektrycznych do dodawania własnych opinii.