DS Fantomasa powraca drogą powietrzną

Narodowe Muzeum Samochodów – Kolekcja Schlumpfów postanowiło uhonorować kultowe samochody z filmów z Louisem de Funèsem wystawą czasową, którą będzie można zwiedzać od 5 kwietnia do 5 listopada 2023 r.

Na wystawie zgromadzono modele samochodów DS znane z filmów, plakaty, zdjęcia z planu i akcesoria. DS Automobiles uczestniczy w tym święcie wspólnie z Musée Louis de Funès i tworzy wyjątkowy rysunek stanowiący nowoczesną adaptację modelu DS z filmu „Fantomas powraca”.

DS był jedną z wielkich gwiazd drugiej części trylogii o Fantomasie obok Jeana Marais, Louisa de Funèsa i Mylène Demongeot, zwłaszcza za sprawą sceny, w której z niezwykłą precyzją zjeżdża z Wezuwiusza serpentynami dzięki umiejętnościom Rémy’ego Julienne’a oraz końcowej ucieczki latającym DS ze składanymi skrzydłami.

DS Store PGD Warszawa – marka DS dziewiętnastym brandem Grupy PGD

DS zapisał się w historii nie tylko przemysłu samochodowego. Stanowi on część francuskiego dziedzictwa i z tego względu zajmuje ważne miejsce we francuskim kinie. W odpowiedzi na prośbę Musée Louis de Funès został narysowany nowoczesny DS nawiązujący do modelu, którym jeździł Fantomas. Autorem rysunku jest Geoffrey Rossillon z zespołu stylistyki nadwozia, którym kieruje Frédéric Soubirou”. – powiedział Thierry Metroz – dyrektor ds. stylu marki DS Automobiles.

DS Automobiles – Espirit de Voyage

x x x

DS Automobiles to marka, która istnieje na rynku od 2014 roku. Napędzana awangardowym podejściem i bogatym doświadczeniem z przeszłości, marka DS chce stać się symbolem podróży z klasą we francuskim stylu. Dzięki wyjątkowym produktom odzwierciedlającym francuskie know-how w segmencie samochodów luksusowych oraz programowi usług dostosowanych do potrzeb klientów oferuje im jedyne w swoim rodzaju doświadczenie przed, w trakcie i po każdej podróży.

Modele DS, zaprojektowane dla osób pragnących wyróżnić się z tłumu, podróżować po całym świecie i cieszyć się każdą chwilą, są syntezą wyrafinowania i zaawansowanych technologii. Nowy DS 3, DS 4, nowy DS 7 oraz DS 9 tworzą wspólnie światową gamę modeli marki DS.

DS Automobiles ma w swoim dorobku liczne rekordy w Formule E, w której startuje od 2015 roku, z dwukrotnym podwójnym tytułem mistrzowskim w klasyfikacji zespołowej i kierowców w Formule E, a także zajmuje czołową pozycję w dziedzinie elektryfikacji pojazdów. Marka oferuje zelektryfikowane wersje wszystkich swoich modeli. DS Automobiles proponuje napędy E-TENSE, zarówno w 100% elektryczne, jak i hybrydy plug-in, o mocy sięgającej 360 KM i z napędem na cztery koła. Od 2024 r. wszystkie nowe modele wyprodukowane przez DS Automobiles będą wyłącznie w 100% elektryczne.

Dla swoich wymagających klientów DS Automobiles stworzył jedyną w swoim rodzaju ofertę ekskluzywnych usług premium „ONLY YOU, un luxe d’attentions”.

Obecna w 41 krajach marka DS rozwija sieć wyłącznej dystrybucji, która obejmuje ponad 450 punktów sprzedaży DS STORE na całym świecie.

Źródło: DS Automobiles