DS Automobiles – Espirit de Voyage

DS Automobiles wzorem domów mody prezentuje swoją pierwszą Kolekcję, która wpisuje się w tradycję francuskiego stylu podróżowania. Kolekcja, która łączy know-how marki z właściwą marce ekspresją, jest dynamicznym odzwierciedleniem pragnienia DS Automobiles, by dzielić się swoją pasją ze wszystkimi miłośnikami wyrafinowania i technologii.

Pierwsza kolekcja DS Automobiles nosi nazwę ESPRIT DE VOYAGE i zostanie wprowadzona na rynek w 2023 roku na czterech kontynentach, na których Marka jest obecna: w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej.

DS 4 ESPRIT DE VOYAGE – jasne kolory i wnętrze pełne światła

DS 4 ESPRIT DE VOYAGE, na bazie DS 4 w wersji RIVOLI, wyróżnia się ekskluzywnymi detalami i licznymi, dodatkowymi elementami wyposażenia standardowego.

Wnętrze DS 4 ESPRIT DE VOYAGE jest wyjątkowo rozświetlone, dzięki szczególnemu, jasnemu odcieniowi i niezrównanemu kunsztowi wykonania. W kabinie, która jest symbolem eskapady i wolności, siedzenia zostały wykończone skórą ziarnistą w szarym kolorze Gris Galet, a panele boczne i elementy deski rozdzielczej – skórą Nappa w nowym szarym odcieniu Granite Grey, zharmonizowanym z wnętrzem.

Peugeot Boxer – produkowany w gliwickim zakładzie Stellantis

Detale pozwalają docenić kunszt rzemieślników DS Automobiles. Motyw, wytłoczony na skórzanej desce rozdzielczej, charakterystyczny dla ESPRIT DE VOYAGE, jest wyrazem pragnienia, aby know-how DS Automobiles promieniowało z Paryża na świat. Promienie tworzą mapę Europy. Wybiegają z wzoru giloszowanego Clou de Paris, symbolizującego punkt startu i miejsce, w którym powstała Kolekcja: DS DESIGN STUDIO PARIS. Napis ESPRIT DE VOYAGE wraz z towarzyszącą mu mapą widnieje również na listwach progowych, a lamówki dywaników podłogowych są utrzymane w odcieniach szarości, które współgrają z wnętrzem.

Stellantis zainwestuje 130 milionów euro fabrykę w Eisenach, w której produkowany będzie elektryczny model, następca Opla Grandlanda

Na zewnątrz motyw wygrawerowany laserowo na obudowach lusterek wykonano celowo w ten sposób, aby przywodził na myśl ruch i aerodynamikę, a tym samym symbolizował podróż. Przód zdobią DS WINGS w czarnym lśniącym kolorze. Są umieszczone pomiędzy reflektorami DS MATRIX LED VISION a osłoną chłodnicy, podkreśloną kaskadą chromowanych motywów. Obramowania szyb i pokrywę bagażnika ozdobiono eleganckimi detalami w czarnym lśniącym kolorze. Diamentowane, matowe 19-calowe obręcze kół CANNES mają nowy matowy odcień Gris Anthracite.

Dach w czarnym kolorze Perla Nera można połączyć z nadwoziem w sześciu kolorach: Lacquered Grey ze zlicowanymi klamkami drzwi w tym samym kolorze: Platinium Grey, Cristal Pearl, Perla Nera, White Pearl i Rouge Velvet.

Oprócz wyposażenia podstawowego, które obejmuje m.in.: bezkluczykowy dostęp i uruchamianie silnika ADML Proximity, wspomaganie parkowania przodem i tyłem z kamerą cofania, system wyświetlania DS EXTENDED HEAD UP DISPLAY, ekosystem informacyjny DS IRIS SYSTEM, DS SMART TOUCH, jazdę autonomiczną poziomu 2 DS DRIVE ASSIST i reflektory DS MATRIX LED VISION, DS 4 ESPRIT DE VOYAGE posiada dodatkowo aluminiowe nakładki pedałów oraz laminowane szyby boczne chroniące przed hałasem oraz pakiet elektrycznie sterowanych siedzeń z podgrzewanymi i wentylowanymi fotelami przednimi z funkcją masażu, podgrzewaną kierownicą, elektrycznie otwieraną klapą bagażnika.

DS 4 ESPRIT DE VOYAGE jest dostępny w wersji hybrydowej plug-in E-TENSE 225, a także z silnikami: benzynowym PureTech 130 i wysokoprężnym BlueHDi 130. Zamówienia można składać od 29 marca, a ceny zaczynają się od 193 600 zł.

DS 7 ESPRIT DE VOYAGE – pragnienie wolności

Francuski styl podróżowania w Kolekcji ESPRIT DE VOYAGE obrazuje wyjątkowe wyrafinowanie, na które składają się charakterystyczne dla niej materiały i motywy. DS 7 ESPRIT DE VOYAGE, oparty na wersji RIVOLI, posiada ekskluzywne wnętrze z jasnej skóry oraz wzbogacony pakiet wyposażenia standardowego.

Clou de Paris, legendarny wzór giloszowany paryskich zegarmistrzów, wskazuje lokalizację DS DESIGN STUDIO PARIS, z którego rozchodzą się promienie, tworzące mapę Europy. Wzór zaprojektowany z myślą o ESPRIT DE VOYAGE jest wykorzystywany w tej limitowanej serii na wiele sposobów.

Na desce rozdzielczej skóra nappa w szarym kolorze Gris Perle jest tłoczona na gorąco przy użyciu techniki opracowanej przez artystów rzemieślników DS Automobiles, aby nadać temu oryginalnemu motywowi wypukłość. Podobne linie powtarzają się na progach, monogramach na drzwiach przednich, a także na obudowie lusterek.

Jasne, świetliste kolory królują we wnętrzu z siedzeniami tapicerowanymi ziarnistą skórą połączoną z elementami ozdobnymi ze skóry Nappa w charakterystycznym dla tej Kolekcji szarym odcieniu Gris Perle. Równie wyjątkowo potraktowano dywaniki – idealnie dopasowano kolor ich lamówki do jasnych tonów wnętrza.

Na zewnątrz, na drzwiach umieszczono monogram ESPRIT DE VOYAGE, a na obudowie lusterek pojawia się charakterystyczny motyw, wygrawerowany laserowo. Linię nadwozia akcentuje wykończenie w czarnym lśniącym kolorze na DS WINGS, obramowaniu okien, relingach dachowych i przedniej osłonie podwozia. Również grill z chromowanymi motywami ma ten sam kolor. Ekskluzywne 19-calowe obręcze kół OYAMA również mają nowy, specjalny kolor.

Model istnieje w sześciu kolorach nadwozia: White Pearl, Cristal Pearl, Lacquered Grey, Platinium Grey, Perla Nera Black i Sapphire Blue.

DS 7 ESPRIT DE VOYAGE oprócz wyposażenia podstawowego, które obejmuje: bezkluczykowy dostęp i uruchamianie silnika, wspomaganie parkowania przodem i tyłem z kamerą cofania, ekosystem informacyjny DS IRIS SYSTEM oraz reflektory w technologii DS PIXEL LED VISION 3.0, posiada dodatkowo podgrzewane i wentylowane fotele przednie z funkcją masażu, tylne fotele z regulowanym oparciem, aluminiowe nakładki pedałów, oświetlenie wnętrza PolyAmbient, laminowane szyby boczne chroniące przed hałasem oraz klapę bagażnika elektrycznie otwieraną za pomocą ruchu nogi.

DS 7 ESPRIT DE VOYAGE jest dostępny w wersjach E-TENSE 225 i E-TENSE 4×4 300 plug-in hybrid, a także z silnikiem wysokoprężnym BlueHDi 130. Zamówienia można składać od 29 marca, a ceny zaczynają się od 241 200 zł.

Źródło: DS Automobiles