Zegarek Girard-Perregaux Laureato Green Ceramic Aston Martin Edition

Aston Martin oraz Girard-Perregaux z dumą prezentują Laureato Green Ceramic Aston Martin Edition, pierwszy zegarek Laureato z zieloną kopertą ceramiczną i bransoletą. To efekt współpracy pomiędzy prestiżowym szwajcarskim producentem oraz ultraluksusową brytyjską marką – dwóch instytucji znanych z tworzenia ikonicznych produktów, które z sukcesem przechodzą próbę czasu dzięki doskonałemu designowi, wykorzystanym materiałom oraz ręcznemu wykonaniu.

O ile część materiałów wykorzystanych w nowym zegarku jest ultranowoczesnych, to inne – stanowiące esencję pierwotnych modeli Girard-Perregaux 1975 Laureato (po polsku to „Absolwent” – nazwa pochodząca od filmu z lat 70.) – została zachowana. Ekskluzywny model Laureato Green Ceramic Aston Martin Edition będzie występował w dwóch wielkościach koperty, 42 oraz 38 mm, oraz limitowanej serii, odpowiednio do 388 i 188 egzemplarzy.

Dopracowany, współczesny i elegancki projekt Laureato Green Ceramic Aston Martin Edition zawiera także elementy inspirowane samochodami Aston Martin, począwszy od potężnych silników, skończywszy na gładkich konturach i lekkiej konstrukcji. To właśnie ta ostatnia cecha zachęciła Girard-Perregaux do wyposażenia tego nowego modelu w szkieletowane wskazówki godzinowe i minutowe typu “batuta”, zarówno lekkie, jak i funkcjonalne. Tarcza zegarka jest prezentowana w układzie cross-hatch, wzór przypominający diamenty, który można znaleźć na oryginalnym logo Aston Martin “AM” używanym w latach 1921-1926, a także na pikowanej skórzanej tapicerce znajdującej się w niektórych wyczynowych pojazdach marki.

W ten sam sposób, w jaki ponadczasowy projekt Laureato wzbudził podziw doświadczonych recenzentów i miłośników zegarków, Aston Martin wielokrotnie pokazał swoją umiejętność rzeźbienia ikonicznych kształtów, które nigdy nie straciły na atrakcyjności. Czy to DB4 z początku lat 60-tych, DBS V8 z lat 70-tych, czy współczesny Vantage – wszystkie modele łączy elegancja, luksus i osiągi.

Aston Martin inauguruje obchody 110 rocznicy, które potrwają cały 2023 rok

Klasyczne skojarzenie Astona Martina z kolorem zielonym rozpoczęło się wiele dekad temu, kiedy producenci ścigali się w barwach kraju pochodzenia, w tym przypadku British Racing Green. Od tego czasu samochody wyścigowe Aston Martin startowały w różnych odcieniach zieleni, zanim zaczęto konsekwentnie malować je na znany kolor Aston Martin Racing Green, który zdobi bolidy Formuły 1®. Logicznym wnioskiem było więc, aby ten zegarek pod wspólną marką był również „ubrany” w zieleń, która przywołuje myśli o wydajności i sukcesie.

Aston Martin DBS 770 Ultimate – najmocniejszy produkcyjny model marki

Patrick Pruniaux, CEO Girard-Perregaux, powiedział: “Od początku projekt Laureato był wyróżniający się a przy tym spójny. Jego stylistyka to geometryczne, czyste linie, jednocześnie wykazujące nieco łagodny charakter. Kontrastujące polerowane i satynowane powierzchnie, ergonomiczna zintegrowana bransoleta i oczywiście, jak zawsze, wewnętrzny mechanizm… są to podstawowe składniki, które sprawiły, że Laureato odniósł niezwykły sukces. Te same elementy są bardzo widoczne w nowym Laureato Green Ceramic Aston Martin Edition, wraz z dodatkiem ciekawego, bardzo współczesnego materiału.”

Marek Reichman, Executive Vice President oraz Chief Creative Officer w Aston Martin dodał: “Naszym celem było stworzenie zaawansowanego technologicznie produktu luksusowego. Co ciekawe, Patrick i ja spędziliśmy dużo czasu na rozmowie o charakterystyce Laureato i grze projektowej pomiędzy kształtem i proporcjami jego ikonicznej koperty. Kiedy Patrick podzielił się z nami odkryciami GP dotyczącymi właściwości optycznych ceramiki technicznej, mikroperełek i mikronów, zauroczyła mnie ta idea, w której przeszłość staje się przyszłością. Zawsze badamy kombinacje technologii, kolorów i materiałów w sportowych samochodach Aston Martin, aby wzbogacić osiągi, funkcjonalność i radość właściciela. Wspólnie połączyliśmy te pomysły i atrybuty, aby stworzyć ten świetny nowy model zegarka Aston Martin GP Laureato”.

Zarówno Aston Martin, jak i Girard-Perregaux pozycjonują swoje produkty na najwyższej półce, gdzie uświęcone czasem umiejętności nasycają produkty charakterystycznym charakterem i nieprzemijającą jakością i tworzą unikalne przedmioty nie tracące uroku. Zegarek Laureato Green Ceramic Aston Martin Edition to najnowsza oferta z tej wyjątkowej współpracy, która rozpoczęła się w 2021 roku. Prezentowany w modelach 42 mm lub 38 mm, nowy czasomierz będzie dostępny do kupienia na całym świecie w wybranych punktach sprzedaży Girard-Perregaux od czerwca 2023 roku.

Źródło: Aston Martin