World Car Awards 2023 – znamy wszystkich finalistów

Jesteśmy coraz bliższej finału w plebiscycie o tytuł „Światowego Samochodu Roku 2023”. W każdej z sześciu kategorii konkursowych pozostało tylko po trzech finalistów. Zwycięzców poznamy 5 kwietnia podczas ceremonii transmitowanej na żywo, która będzie miała miejsce w czasie Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku.

Jury konkursu World Car of the Year sk³ada siê ze 100 dziennikarzy motoryzacyjnych, którzy reprezentuj¹ 32 kraje. Jurorzy oceniają liczną gamę samochodów z całego świata.  O najważniejsze trofeum ubiegają się trzy modele: BMW X1/iX1, Hyundai Ioniq 6 i Kia Niro.

Polecamy – myEVreview – wszystko o pojazdach elektrycznych, ich wady i zalety oraz opinie użytkowników

Kandydatem do Światowego Samochodu Roku może stać się taki pojazd, którego produkcja osiągnęła co najmniej 10 000 egz. rocznie, na głównych rynkach musi mieć cenę poniżej poziomu samochodów luksusowych i musi wejść do sprzedaży na co najmniej dwóch głównych rynkach (Chiny, Europa, Indie, Japonia, Korea, Ameryka Łacińska, USA) i na co najmniej dwóch kontynentach w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 30 marca 2023 r. Na pierwszej liście znalazło się 30 kandydatów.

Women’s World Car of the Year 2023 – Kia Niro uznana przez kobiety najlepszym samochodem świata

World Car Finals Powered by Brembo

Światowe auto rokuBMW X1/iX1
Hyundai Ioniq 6
Kia Niro
Światowe elektryczne auto rokuBMW i7
Hyundai Ioniq 6
Lucid Air
Światowe luksusowe auto rokuBMW řady 7/i7
Genesis G90
Lucid Air
Światowe sportowe auto rokuKia EV6 GT
Nissan Z
Toyota GR Corolla
Światowe miejskie auto rokuCitroën C3
ORA Funky Cat/Haomao
Volkswagen Taigo/Nivus
Najlepszy designHyundai Ioniq 6
Land Rover Range Rover
Lucid Air