Women’s World Car of the Year 2023 – Kia Niro uznana przez kobiety najlepszym samochodem świata

Ciesząca się dużym uznaniem nowa Kia Niro zdobywa tytuł „Najlepszego samochodu świata 2023 roku” w konkursie Women’s World Car of the Year. Ogłoszenie zwycięzcy zbiegło się z Międzynarodowym Dniem Kobiet – dniem wyjątkowym nie tylko dlatego, że honoruje kobiety, ale w wielu krajach także ze względu na związek między samochodami a niezależnością.

Przed oddaniem głosu 63 dziennikarki motoryzacyjne z 43 krajów przetestowały dziesiątki modeli i oceniały każdy szczegół. W pierwszej turze głosowania, spośród 59 kandydatów do tytułu, wybrano najlepsze samochody w każdym segmencie. W drugiej rundzie finaliści walczyli o tytuł „Najlepszego samochodu świata 2023 roku”. Po podliczeniu punktów, zdecydowanym zwycięzcą okazała się Kia Niro.

Kia EV9 – prezentacja wideo nadwozia nowego elektrycznego SUV-a

Nowa Kia Niro została zaprojektowana od podstaw, aby spełnić – a nawet przewyższyć – oczekiwania szczególnie tych klientów, którzy dbają o środowisko. Jako integralna część powiększającej się gamy modeli przyjaznych środowisku, Niro nowej generacji odpowiada na złożone i zróżnicowane potrzeby świadomych ekologicznie nabywców.

Kia wspólnie z &Charge uruchamia program lojalnościowy dla właścicieli samochodów elektrycznych

Druga generacja Niro zdobyła już kilka nagród, w tym Złotą Kierownicę w kategorii „Kompaktowy SUV” oraz pierwsze miejsce w badaniu J.D. Power 2022 w kategorii „Samochody elektryczne” wśród marek popularnych”. Ponadto, model ten znalazł się w finale konkursu World Car of the Year 2023.

Wszystkie głosy zostały zweryfikowane w biurze Granta Thorntona w Auckland, w Nowej Zelandii. Jako audytor poświadcza on wyniki konkursu WWCOTY od momentu jego powstania w 2009 roku.

Więcej informacji na temat konkursu i jurorek Women’s World Car of the Year znajduje się na jego oficjalnej stronie: www.womensworldcoty.com.

Źródło: KIA