Pierwszy i jedyny Bentley Bentayga EWB wylicytowany za 1 mln dolarów

Podczas niedawnego Naples Winter Wine Festival w Kalifornii odbyła się aukcja pierwszego w historii specjalnie zmodyfikowanego SUV-a Bentley Bentayga EWB, która przyniosła kwotę miliona dolarów. Wpływy zostaną przeznaczone na cele charytatywne dla dzieci w hrabstwie Collier.

To jedyny w swoim rodzaju egzemplarz, który zbudowany został specjalnie na festiwal wina. SUV z wydłużonym rozstawem osi, określany skrótem EWB (Extended Wheelbase), otrzymał specjalny trójwarstwowy perłowy lakier Snow Quartz, a nadkola wypełniają 22-calowe felgi aluminiowe w stylowej srebrno-czarnej kombinacji.

Kabina została obita kolorami Mulliner White i Beluga Black, ale ciekawym detalem jest ametystowo-fioletowy wystrój. Ametystowy kolor otrzymały również poduszki oparcia, które dodatkowo zdobi haftowany wzór winogron. Ten sam wystrój znajdziemy również w kieszeniach drzwiowych. Warto jednak wspomnieć również o lakierowanych na biało głośnikach Naim w drzwiach, które powinny zapewnić dźwięk na najwyższym poziomie.

Bentley State Limousine – bestia brytyjskiej królowej Elżbiety II i następcy Karola III

Najwyższy komfort na drodze powinny zapewniać specjalne fotele zgodne ze specyfikacją Bentley Airline Seat, które zdaniem producenta są najbardziej komfortowymi fotelami samochodowymi na świecie. Można je regulować w 22 kierunkach, a ponadto jako pierwsze na świecie automatycznie dostosowują temperaturę, aby zapewnić maksymalny komfort.

Bentley Arnage – rozciągnięta limuzyna ze skrzydełkami

Według producenta samochód ten ma oferować maksymalny komfort, luksus i osiągi całej załodze. Jednak oprócz samochodu i jego dostawy zwycięzca aukcji otrzymał także specjalną wycieczkę do Wielkiej Brytanii, podczas której spędzi pięć dni podróżując po Anglii i Szkocji, m.in. odwiedzając dom Bentleya w Crewe i destylarnię Macallan.

Źródło: Bentley