Bentley Arnage – rozciągnięta limuzyna ze skrzydełkami

Niektórzy twierdzą, że takie osobliwe auto buduje się tylko po to, by pokazać swoją fantazję. Bazą bywają nie tylko amerykańskie Lincolny, ale także modele luksusowych marek, dla których taka przebudowa może być  uważana za profanację. Przykładem może być Bentlay Arnage, a właściwie to, co z niego powstało.

Bazą do przebudowy był Bentley Arnage z 2001 roku. Pojazd otrzymał przedłużoną karoserię, atrakcyjny lakier i 20-calowe koła. Ciekawostką są podświetlane chińskie znaki, które umieszczono w kilku miejscach pojazdu.

Czym jeździ Lewandowski i ile płaci za ubezpieczenie samochodu

Jednak wiele zmian znajdziemy we wnętrzu. Nie zmieniła się przednia część kabiny, a więc miejsce pracy kierowcy i współpasażera. Natomiast tylna część pojazdu oferuje komfort na najwyższym poziomie. Wsiadanie odbywa się po podniesieniu skrzydlatych drzwi, co zapewnia duże ułatwienie.Z czterech foteli, dwa są obrotowe, które możemy ustawiać według własnych potrzeb. Odpowiedni do charakteru tej limuzyny zapewniają podświetlane elementy wnętrza.

Bentley State Limousine – bestia brytyjskiej królowej Elżbiety II i następcy Karola III

Napęd zapewnia 8-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności skokowej 6.75 l. Auto ma za sobą przebieg 16 880 mil (27 008 km) i na nabywcę oczekuje w Beverly Hills. Sprzedawca na serwisie aukcyjnym wystawił ten egzemplarz za 79 950 dolarów amerykańskich.

Źródło: Beverly Hills Car Club