Ford Explorer na sygnale – powołanie norweskiego lekarza

W przypadku służb ratownictwa medycznego jak najszybsze dotarcie do potrzebujących ma ogromne znaczenie. Dlatego największym wyzwaniem jest zapewnienie pomocy medycznej w trudno dostępnych, odległych zakątkach świata.

Erik Emberland Andersen jest ratownikiem medycznym, pracującym dla szpitala Funduszu Zdrowia Helse Fonna w nadmorskim mieście Haugesund nad Morzem Północnym w Norwegii. Pod opieką ma obszar zamieszkiwany przez 180 000 osób, gdzie pogotowie lotnicze nie dysponuje wystarczającą liczbą maszyn.

Aby pokonać trudny teren i szybko dotrzeć do osób potrzebujących pilnej pomocy, Erik i jego koledzy korzystają z Forda Explorera Plug-In Hybrid w wersji karetki szybkiej pomocy medycznej.

Ford Pro – marka po raz ósmy z rzędu z tytułem lidera sprzedaży pojazdów użytkowych w Europie

Praktyczny SUV świetnie radzący sobie zarówno na drogach, jak i bezdrożach, jest w stanie przewieźć specjalistów i ich sprzęt w rejony, gdzie trzeba zjechać z asfaltu i przeprawić się przez trudny teren. Układ napędowy Explorera Plug-In Hybrid łączący potężny silnik benzynowy i silnik elektryczny, pozwala na jazdę z w elektrycznym trybie bezemisyjnym, a podczas pokonowynia kilometrów z udziałem silnika benzynowego, wykazuje się niewielką emisją dwutlenku węgla. Explorer umożliwia szybkie interwencje i niesienie pomocy medycznej podczas dowozu do dziesięciu placówek pogotowia i trzech szpitali w regionie.

Tomasz Szczerbicki – kiedy zostałem pisarzem, czyli historia motoryzacji to moja pasja

„Wszystkich nie da się uratować, ale możemy zrobić wszystko, co w naszej mocy dla tych pacjentów w czasie decydującym o ich przeżyciu” – powiedział Erik. „Kiedy zaczynałem, chodziło o ratowanie życia, teraz myślę, że bardziej chodzi o to, by dokonać zmiany w życiu ludzi potrzebujących pilnej pomocy.”

Możesz obejrzeć Erika i jego zespół w akcji w naszym nowym filmie, który przedstawia ekstremalne wyzwania, przed którymi stają ratownicy i opowiada, w jaki sposób Explorer Plug-In Hybrid ułatwia pracę służbom w ich misjach ratunkowych gminy Haugesund i nie tylko.

Źródło: Ford