Ford Pro – marka po raz ósmy z rzędu z tytułem lidera sprzedaży pojazdów użytkowych w Europie

Ford Pro zakończył 2022 rok na czele rankingu sprzedaży pojazdów użytkowych w Europie, pieczętując tym samym ósmy rok z rzędu jako lider w tym segmencie pojazdów i nowy rekord w branży. Dział pojazdów użytkowych i przeznaczonych dla nich usług, odnotował najwyższy w historii udział w rynku ogólnym na poziomie 15,0 procent i zwiększył swój udział rok do roku w jedenastu krajach: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Grecji, Irlandii, Portugalii, Rumunii, Szwecji i Turcji.

– Ustanowienie nowego rekordu – ósmego z rzędu roku na pozycji lidera rynku europejskiego – pokazuje, jak bardzo nasi klienci komercyjni polegają na samochodach dostawczych i pickupach Forda, które przynoszą korzyści ich firmom. Dzięki wprowadzeniu naszej wyjątkowej platformy łączącej oprogramowanie, systemy ładowania akumulatorów i usług serwisowych w całej Europie, będziemy dążyć do pogłębiania zaufania klientów do Ford Pro, skupionego na podnoszeniu efektywności ich firm – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro, Europa.

Lokomotywą naszego sukcesu był Ford Transit Custom, który w ubiegłym roku ponownie był najchętniej kupowanym modelem wśród jednotonowych samochodów dostawczych w Europie. Transit Custom był również najlepiej sprzedającym się pojazdem w ogólnych rankingach w Wielkiej Brytanii, gdzie Ford utrzymuje pozycję lidera rynku już od 57 lat z rzędu. W zeszłym roku Ford Pro zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży następcę modelu – w pełni elektrycznego E-Transita Customa.

Ford – sukcesy marki w 2022 roku (podsumowanie)

W ramach gruntownego odmładzania produktów i usług, Ford Pro wprowadził wiosną 2022 roku w pełni elektrycznego E-Transita, który od debiutu stał się w czerwcu liderem sprzedaży w segmencie dwutonowych elektrycznych vanów. Ford Pro zaprezentował również zintegrowaną platformę, obejmującą oprogramowanie, system ładowania, usługi serwisowe i finansowe, stworzoną specjalnie w celu podniesienia konkurencyjności i przyspieszenia zrównoważonego rozwoju europejskich firm różnej wielkości.

Auto Świat Katalog NOWOŚCI 2023 z kalendarzem już w sprzedaży

W 2022 roku firma przedstawiła kompletnie nowego pickupa Forda Rangera, który umocnił swoją pozycję lidera segmentu i odnotował ósmy kolejny rok na szczycie rankingu najpopularniejszych pickupów w Europie.

Źródło: Ford