Škoda testuje nową funkcję aplikacji, która ostrzeże nas o zbliżaniu się do przejazdu i nadjeżdżającym pociągu

Škoda testuje nową wersję aplikacji Traffication, którą można zainstalować do pokładowego systemu multimedialnego. Ma ostrzegać kierowcę o zbliżaniu się do przejazdu kolejowego i nadjeżdżającym pociągu.

Wciąż w wielu krajach mamy na drogach wiele niestrzeżonych przejazdów kolejowych, które przez nieuwagę kierowców stwarzają niebezpieczeństwo kolizji z rozpędzonym pociągiem. Nowa aplikacja powstała przy współpracy z czeskimi liniami kolejowymi Leo Express.

Škoda aktualnie testuje aplikację na terenie Republiki Czeskiej, ale trwają także prace nad integracją projektu w innych krajach europejskich. Już jest ona dostępna w 32 krajach i 23 językach.

ŠKODA AUTO – wyprodukowano 750 tys. SUV-ów KODIAQ, 4 mln silników EA211 oraz 15 mln skrzyń biegów najnowszej generacji Odebrane

Aplikacja Traffication nie tylko ostrzeże kierowcę o nadjeżdżającym pociągu, ale również o zmianie warunków na drodze oraz wypadku i wjechaniu pod prąd na autostradzie. Przewidziano także funkcję o ostrzeganiu innych użytkowników.

Klasyk tygodnia – angielska Škoda Rapid Cabrio (1987)

Aplikacja dostępna jest online w Škoda Connect. Mogą z niej korzystać właścicieli samochodów marki Škoda wyposażonych w trzecią generację Modular Infotainment Matrix.

Źródło: Škoda Auto