Klasyk tygodnia – Mercedes-Benz S600 Galpin Royale

Ten wyjątkowy Mercedes-Benz powstał tylko w jednym egzemplarzu. Wszędzie, gdzie się pojawi, wzbudza duże zainteresowanie. Na pierwszy rzut oka przypomina S-Klasę, która przeszła gruntowny tuning. Ale jest to wyjątkowe auto.

Bazą dla budowy limuzyny był seryjny Mercedes-Benz S600. Całe nadwozie zostało przeprojektowane według pomysłów właściciela.Auto otrzymało przednie i tylne lampy z modelu SLS AMG oraz grill przypominający stare Mercedesy sprzed pięciu dekad. Większość paneli zyskała bardziej prostokątne kształty.

Kabina pochodzi z S-Klasy W222, a jej bogate i luksusowe wyposażenie obejmuje m.in. fotele z funkcją masażu i najwyższej jakości system audio.

Klasyk tygodnia – Mercedes-Benz (W128) 220 SE Ponton Coupé z 1960 r.

Do napędu zastosowano widlasty 12-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności skokowej 6.0 l i mocy 530 KM oraz momentem obrotowym 830 Nm.

Klasyk tygodnia – Mercedes-Benz 300 SEL 6.3 V8 z silnikiem Corvette (restmod)

Przebudowę tego jedynego w swoim rodzaju auta dokonała na zamówienie tajemniczego właściciela amerykańska firma Galpin Auto Sports. Nieoficjalnie mówi się, że autorem tej nietypowej indywidualizacji był Henrik Fisker.

Źródło: Galpin Auto Sports