Alfa Romeo prezentuje program wspierający dziedzictwo marki Alfa Romeo Classiche

Alfa Romeo ma przyjemność zaprezentować program wspierający dziedzictwo marki „Alfa Romeo Classiche”, specjalny zestaw usług mających na celu ochronę i promocję historii marki, realizowany w ścisłej współpracy z działem Heritage Stellantis. Prezentacja odbędzie się przy okazji 39. edycji „Auto e Moto d’Epoca” w Padwie, jednego z najważniejszych w Europie wydarzeń związanych z zabytkowymi samochodami i motocyklami.

39. edycja „Auto e Moto d’Epoca”, jednego z najważniejszych w Europie wydarzeń skierowanych do miłośników zabytkowych samochodów i motocykli, jest dla Alfy Romeo okazją do zaprezentowania programu wspierającego dziedzictwo marki „Alfa Romeo Classiche”, szeregu usług, których celem jest ochrona i promocja historii kultowej włoskiej marki. Po raz pierwszy w Stellantis, kadra kierownicza marki jest osobiście zaangażowana we wszystkie działania, które tworzą całą gamę specjalnych usług. Komisji wydającej certyfikaty przewodniczy dyrektor generalny Alfy Romeo i szef działu Heritage przy wsparciu Muzeum Alfy Romeo, miejsca, w którym znajdują się rejestry z produkcji i cała dokumentacja techniczna wykorzystywana przez komisję do analizy informacji o badanych samochodach.

Alfa Romeo świętuje swoje 112. urodziny z fanami z całego świata

Jean Philippe Imparato – dyrektor generalny Alfy Romeo powiedział – Alfa Romeo jest w kluczowej fazie swojej historii. Okres, przez który przechodzimy, to prawdziwa ewolucja. Przyszłość marki obejmuje bardzo ambitne cele, mające na celu przedefiniowanie pojęcia sportowego charakteru na miarę XXI wieku, przy jednoczesnym zachowaniu wierności swojemu DNA. Przy planowaniu przyszłości, nasze dziedzictwo jest zawsze dla nas głównym źródłem inspiracji. Naszym celem, w ramach programu „Alfa Romeo Classiche” wspierającego spuściznę marki, jest wzmocnienie naszej historycznej, motoryzacyjnej schedy poprzez certyfikację autentyczności zabytkowych modeli Alfa Romeo i nadanie nowego życia wspaniałym samochodom, które wciąż urzekają i ekscytują entuzjastów motoryzacji na całym świecie”.

Alfa Romeo inauguruje w Mediolanie nową identyfikację marki

Program „Alfa Romeo Classiche” wspierający dziedzictwo marki obejmuje Certyfikat Pochodzenia – oferowany samochodom Alfa Romeo od 2016 roku – wraz z Certyfikatem Autentyczności i Renowacji. Kierownictwo najwyższego szczebla marki Alfa Romeo osobiście bierze udział w pracach komisji oceniającej zabytkowe samochody i wydaje certyfikaty przy wsparciu zespołu ds. dziedzictwa i ekspertów w dziedzinie historii Alfy Romeo.

Certyfikat pochodzenia”: Alfa Romeo oferuje możliwość odkrycia historii każdego samochodu poprzez jego numer podwozia. Usługa przewiduje dokładny przegląd dokumentów w rejestrach produkcyjnych Marki i wydanie certyfikatu poświadczającego rok produkcji samochodu i jego oryginalną konfigurację: specyfikację modelu, numer seryjny silnika, oryginalne elementy nadwozia i detale wewnętrzne.

Certyfikat autentyczności”: Po szczegółowej analizie ocenianego samochodu zabytkowego i weryfikacji jego danych produkcyjnych i specyfikacji technicznych w archiwach spółki, marka Alfa Romeo, przy wsparciu działu Heritage, wydaje certyfikat autentyczności pojazdu zabytkowego. Aby uzyskać ten certyfikat, każdy samochód musi przejść rygorystyczny proces kontroli i oceny przeprowadzany przez wyspecjalizowany zespół, weryfikujący autentyczność samochodu i jego komponentów oraz działanie najważniejszych elementów mechanicznych. Samochód można poddać oględzinom w Officine Classiche w Mirafiori lub bezpośrednio w domu klienta, jeśli wybierze taką opcję, lub w salonie dealerskim Stellantis & You w Rzymie i Palermo.

Usługa renowacji”: Ponadto, ten sam zespół, który opiekuje się kolekcją zabytkowych modeli jest dostępny dla klientów prywatnych, oferując usługi od zwykłej konserwacji po kompletną renowację samochodu: od diagnostyki po renowację nadwozia, naprawy poszczególnych elementów mechanicznych i estetycznych oraz testy końcowe.

Obszar przeznaczony dla właścicieli ponadczasowych ikon na oficjalnej stronie internetowej marki Alfa Romeo

Alfa Romeo umieści na swojej stronie internetowej obszar przeznaczony dla nowego programu „Alfa Romeo Classiche” wspierającego dziedzictwo marki. To właśnie tam, szczęśliwi posiadacze zabytkowych samochodów będą mogli skorzystać z programów dedykowanych Certyfikatom Autentyczności i Renowacji oraz otrzymać wszystkie informacje i wsparcie niezbędne do rozpoczęcia specjalnie dla nich przeznaczonego i spersonalizowanego programu bezpośrednio na stronie internetowej marki.

Źródło: Alfa Romeo