Alfa Romeo świętuje swoje 112. urodziny z fanami z całego świata

Dla miłośników Alfy data 24 czerwca jest szczególna: w tym dniu w Mediolanie, w 1910 roku, została założona Anonima Lombarda Fabbrica Automobili , spółka, która wkrótce potem stała się marką Alfa Romeo i podbiła serca wielu pokoleń kierowców. We wszystkich regionach na świecie z okazji tej właśnie rocznicy organizowanych będzie wiele uroczystych imprez.

W Muzeum Alfy Romeo od piątku 24 czerwca do niedzieli 26 czerwca zaplanowano weekend imprez poświęconych właśnie fanom – „Plemieniu” tej marki. Wszystko jest gotowe na przyjęcie miłośnikom Alfy Romeo, którzy co roku zjeżdżają się do Arese z całego świata, aby dzielić się swoją dumą i zamiłowaniem do marki.

Chlubą jest zasiadać za kierownicą własnej Alfy Romeo i jechać po wewnętrznym torze Muzeum, w paradach, które rozpoczynają i kończą każdy dzień obchodów. Pasja ta jest wspólna dla wszystkich Klubów, które są prawdziwymi ambasadorami marki.

Alfa Romeo Tonale Hybrid – nowa energia i metamorfoza marki

Z okazji 112. rocznicy swojego istnienia, Alfa Romeo składa hołd swoim Klubom, poświęcając im część Muzeum: stałą ekspozycję, która poprzez serię filmów nakręconych bezpośrednio przez Kluby i wyświetlanych na dwóch ekranach opowiada o życiu i pasji miłośników

40. Mille Miglia – Alfa Romeo Tonale gwiazdą jubileuszowej edycji

Zdjęcia napływające z każdego kontynentu, od Chin po Amerykę Łacińską, od Nowej Zelandii po Afrykę Południową, świadczą o stałym zaangażowaniu w promowanie marki i produktów Made in Italy na całym świecie.

Na zewnątrz, na zielonym terenie przed wejściem do Muzeum, zainaugurowano akcję Trees4Clubs: na każdym drzewie zostanie umieszczona tabliczka przygotowana przez jeden z Klubów, potwierdzając w ten sposób silną więź i głębokie korzenie łączące je z marką. Tabliczki zostaną odsłonięte w sobotę 25 czerwca o godz. 11.00, a następnie o godz. 15.00 w Sali Giulia odbędzie się Club Meeting, doroczne spotkanie Klubów Alfy Romeo, na którym w tym roku pojawiło się kilkadziesiąt Klubów z całego świata.

Niedziela, 26 czerwca, była poświęcona innej ważnej rocznicy – 60. urodzinom modelu Giulia. Zarówno we włoskich rodzinach, jak i na torze wyścigowym czy w barwach włoskiego munduru, Giulia jest symbolem Alfy Romeo i ikoną pewnej epoki. Liczne egzemplarze modeli z lat 60. i 70. pojawią się na wewnętrznym torze Muzeum, aby wziąć udział w niezwykłym zlocie i paradzie.

Następnie, w Sali Giulia konferencja z cyklu „Backstage”, podczas której odbyła się rewia różnych wersji i odmian tego legendarnego samochodu. Zobaczyliśmy m.in. Alfę Giulię należącą do włoskiej Policji Państwowej (Polizia di Stato) wypożyczoną z Autocentro w Turynie, która pasuje idealnie do modelu znajdującego się na ekspozycji w Muzeum w sekcji „Alfa w mundurze” („Alfa in divisa”).

Ponadto, przez cały weekend można było podziwiać dwa egzemplarze furgonetek Alfa Romeo z lat 50. XX w.: „455″ i „Mille” należące do kolekcji zabytkowych samochodów Marazzato w Stroppiana (prowincja Vercelli). Kolekcja składa się z ponad 200 pojazdów, ale większość stanowią zabytkowe furgonetki i autobusy.

Źródło: Alfa Romeo