McLaren Artura – książę Monako, Albert II zaprosił swojego syna na przejażdżkę nowym modelem

Dynamiczny debiut nowej wysokowydajnej hybrydy, McLarena Artury, odbył się podczas Grand Prix Monako – samochód przejechał inauguracyjne okrążenie prowadzony przez Księcia Monako Alberta II..

Nowa Artura, wykończona w rozpoznawalnej barwie McLaren Orange, została dostarczona księciu na linię startową. Następnie książę zasiadł za kierownicą i przejechał się po torze Grand Prix, dając publiczności szansę, by poznali przyspieszenie i osiągi supersamochodu nowej generacji.

“Jesteśmy zaszczyceni faktem, iż Jego Wysokość, Książę Monako Albert II, zainaugurował Grand Prix Monako 2022 za kierownicą McLarena Artury. Ten kultowy wyścig od niemal 60 lat ma specjalne znaczenie dla McLarena. Nasza nowa wysokowydajna hybryda, Artura, to esencja doświadczeń marki zebranych na drogach i torach, w formie supersamochodu nowej generacji. Nie możemy się doczekać, by nasi klienci i fani, również mogli jej doświadczyć.” – powiedział Gareth Dunsmore, Chief Marketing Officer, McLaren Automotive Ltd.

Nowy McLaren Artura – pod każdym względem atrakcyjny

McLaren Artura Art Car stworzony we współpracy z Nat Bowen

Artura to całkowicie nowy samochód, który powstał w oparciu o filozofię McLarena ultralekkiej inżynierii. To kwintesencja każdej cechy przynależnej McLarenom, połączona z szybszą reakcją przepustnicy, niższą emisją oraz – dzięki przełomowemu elektrycznemu napędowi – możliwością jazdy zasilanej wyłącznie prądem. Artura jest również pierwszym modelem zbudowanym na bazie nowej konstrukcji McLaren Carbon Lightweight Architecture (MCLA), dzięki której samochód może pochwalić się najniższą suchą wagą w swojej klasie – 1395 kg i masą DIN 1498 kg.

Źródło: McLaren / Auto Fus