McLaren Artura Art Car stworzony we współpracy z Nat Bowen

McLaren Automotive, firma tworząca luksusowe, supersamochody, przedstawiła McLaren’a Artura w wersji Art Car, który powstał w ramach regionalnej współpracy z Nat Bowen, uznaną artystką abstrakcyjną, której prace charakteryzuje żywa kolorystyka. Unikalny supersamochód ozdobiony dziełem sygnowanym przez artystkę, jest elementem długo oczekiwanej wystawy zorganizowanej w hotelu ME Dubai, pomiędzy 24 lutego a 31 marca.

Artystyczne studium bada wykorzystanie chromologii, psychologicznych aspektów związanych z postrzeganiem kolorów, jak również idei „sztuki” (Art) i „przyszłości” (Future), które były inspiracją dla nazwy Artura nadanej przez markę swojej pierwszej wysokowydajnej hybrydzie. Samochód jest pokryty przezroczystymi warstwami żywicy epoksydowej zabarwionej pigmentami, które dostosowują się do światła, odbijając i absorbując otoczenie, dzięki czemu praca staje się częścią przestrzeni, którą zajmuje.

“Jesteśmy zachwyceni współpracą z Nat Bowen, dzięki której możemy zaprezentować nowego McLarena Arturę pokrytego jej wielowarstwowym dziełem na tle legendarnego ME Dubai. Ekspozycja została świetnie przyjęta przez gości i umożliwiła nam nawiązanie kontaktu z grupą pasjonatów sztuki z Dubaju i innych krajów Bliskiego Wschodu” – powiedział Mohamed Fawzi, Market Director.

McLaren Artura – supersamochód nowej generacji, wysoko wydajna hybryda

“Współpraca z firmą McLaren Automotive nad tak ekscytującą koncepcją i możliwością wystawienia samochodu podczas mojej pierwszej indywidualnej wystawy w Dubaju, była dla mnie zaszczytem. Postawiłam sobie za cel stworzenie prawdziwie wciągającego doświadczenia wprawiającego osoby odwiedzające w stan medytacyjny, odcinający od codziennych rozpraszaczy, jak również pozwalającego na zbadanie i rozwinięcia swojej relacji z kolorem.” – mówi Nat Bowen.

McLaren 765LT za 402,5 tys. euro – trzy pierwsze egzemplarze, spersonalizowane przez MSO, dotarły do Polski

Całkowicie nowy model McLaren Artura otwiera kolejny rozdział w historii pionierskiej firmy. Rozpoczyna również nową erę w świecie technologii supersamochodów i ich osiągów. Artura, którego podstawą jest filozofia superlekkiej inżynierii, to esencja każdej cechy przynależnej marce McLaren oraz szybszej reakcji przepustnicy, niższego poziomu emisji i możliwości jazdy zasilanej wyłącznie energią elektryczną dzięki przełomowemu napędowi elektrycznemu.

McLaren Artura jest również pierwszym modelem zbudowanym na nowej ultralekkiej karbonowej konstrukcji (McLaren Carbon Lightweight Architecture – MCLA), która daje modelowi pozycję lidera w swojej klasie jeżeli chodzi o suchą wagę (1395 kg) oraz wagę DIN (1489kg). Serce samochodu to nowy, lekki podwójnie doładowany silnik benzynowy 2993cm³ V6 sparowany z dedykowaną 8-biegową skrzynią oraz kompaktowym napędem elektrycznym, który zaopatruje samochód w błyskawiczny moment obrotowy. Zestaw generuje łącznie moc 680KM oraz 720 Nm momentu obrotowego, co przekłada się na zapierające dech osiągi w postaci 3 sek od 0 do 100 km/h oraz maksymalną prędkość 330 km/h.

Źródło: McLaren / Auto Fus