Nowy McLaren Artura – pod każdym względem atrakcyjny

McLaren potwierdza szczegóły gwarancji i serwisowania dla swojego nowego supersamochodu Artura, dzięki którym posiadanie samochodu jest równie pociągające co zniewalające doświadczenia z jazdy przez niego oferowane.

Model Artura zadebiutował w zeszłym miesiącu jako pierwsza seryjnie produkowana superwydajna hybryda od firmy specjalizującej się w luksusowych supersamochodach. Jest wyrazem, ponad 50-letniego doświadczenia i wiedzy McLarena w zakresie tworzenia samochodów wyścigowych i rajdowych. Artura, poza tym, że wyznaczył nowy wzorzec osiągów i wydajności w klasie supersamochodów, przenosi także na nowy poziom zakres ochrony gwarancyjnej McLarena oraz kompleksowych świadczeń serwisowych.

“Nowy McLaren Artura został zaprojektowany przez projektantów i inżynierów, by zapewniać najlepsze osiągi, od zeroemisyjnej zasilanej elektrycznie jazdy po mieście, po wyjazdy na weekend, przejażdżki po ulubionych drogach, aż po sesje na torze. Samochód nie tylko wyznacza nowe standardy wydajności i osiągów w klasie supersamochodów, ale posiada również światowej klasy zestaw ochrony gwarancyjnej i serwisowej, zapewniając naszym klientom wewnętrzny spokój, kiedy w pełni czerpią radość ze swoich nowych wysokowydajnych hybrydowych supersamochodów.” – powiedział Jamie Corstorphine, Product Strategy Director, McLaren Automotive.

McLaren Artura – supersamochód nowej generacji, wysoko wydajna hybryda

Każdy nowy egzemplarz Artury będzie objęty od momentu zakupu 5-letnią (75 000 km) gwarancją na samochód, 6-letnią (75 000 km) gwarancją na hybrydowy akumulator oraz 10-letnią (bez ograniczeń w przebiegu) gwarancją na karoserię (antyperforacyjną). Ten kompleksowy zestaw jest standardem na każdym rynku na świecie. Ponadto w większości regionów, w tym w Wielkiej Brytanii, dostępny jest również 5-letni zestaw road assistance.

Właściciele Artury skorzystają także z 3-letniego planu serwisowego1, który obejmuje koszt regularnych usług konserwacyjnych wykonywanych w przedziałach 12 miesięcy/15 000 km/9 000 mil. W tym wymianę niezbędnych olejów i filtrów, odnowę filtrów powietrznych silnika i napędu elektrycznego, uzupełnienie płynu hamulcowego oraz pełny przegląd bezpieczeństwa. Klienci będą musieli jedynie pokryć koszty szybko zużywalnych elementów, takich jak opony czy hamulce, a także paliwa i akcyzy – w każdym przypadku zoptymalizowane dzięki mocnemu i wydajnemu napędowi hybrydowemu oraz niskiej emisji 129g/km*. Zabezpieczenia gwarancyjne, pomocy drogowej oraz serwisu są przekazywalne, co wzmacnia przyszły status Artury jako samochodu McLaren Qualified.

Nowy McLaren Artura, którego cena w Wielkiej Brytanii zaczyna się od 185 500 funtów, jest dostępny w specyfikacji standardowej i trzech opcjach wykończenia: Performance, sportowej, funkcjonalnej estetyki; TechLux skupiającej się na technicznym luksusie; oraz Vision, która obrazuje bardziej śmiały wygląd i odczucia. Każda z tych specyfikacji ma w sobie wiele elementów w standardzie dając jednocześnie możliwość skorzystania z zestawu Practicality Pack jako bezpłatnej opcji, w której są: Vehicle Lift, składane elektrycznie podgrzewane ruchome lusterka drzwiowe, cztery przednie i cztery tylnie czujniki parkowania, tylna kamera, Homelink® oraz domykające się drzwi. Ponadto aplikacje z telefonu Apple CarPlayTM oraz Android AutoTM standardowo integrują się z ekranami w samochodzie.

______________

1 Opcja kosztowa w Chinach, nieoferowana w USA

* Wszystkie dane dotyczące osiągów są w fazie ostatecznego potwierdzania. Emisji oraz zużycie paliwa są podane według normy WLTP EU cyklu mieszanego

** Cena i standardowa specyfikacja McLarena Artury zależą od rynku

Źródło: McLaren