Chiński Hongqi LS7 – luksusowy SUV LS7 z silnikiem V8

Chińczycy wciąż zaskakują nowymi modelami samochodów. Tym razem marka Hongqui, która należy do spółki First Auto Works (FAW), zaprasza do luksusowego SUV-a, który z całą pewnością wart jest uwagi.

Obecnie marka sukcesywnie rozszerza swoje portfolio – od kompaktowych sedanów, przez luksusowe limuzyny i premiowe modele SUV. W ofercie znajdziemy czysty napęd elektryczny, silniki V8 i najmocniejszy V12. Obecnie zaprezentowany SUV Hongqi LS7 należy do ekskluzywnej rodziny L.

Pojazd o długości 5695 mm, szerokości 2095 mm i wysokości 1985 mm, przy rozstawie osi 3309 mm, powstał na klasycznej ramie i jest największym modelem chińskiej marki. Design nadwozia zwraca uwagę swoją przednią częścią z chromowanymi elementami. Projektanci zastosowali dzielone światła oraz różne elementy dekoracyjne oraz wyeksponowanym starym logo marki na kołpakach kół.

We wnętrzu znajdziemy wiele nowoczesnych rozwiązań oraz elementy pokryte mahoniem oraz złote i chromowane dekory. Dwuramienna kierownica została ozdobiona tradycyjnym  logo marki, a na desce rozdzielczej kierowca ma do dyspozycji wirtualny kokpit i centralny wyświetlacz LCD systemu multimedialnego. Zrezygnowano z tradycyjnych pokręteł i obsługa odbywa się dotykowo.

Rolls-Royce Ghost oficjalnie zadebiutował w Polsce

W tylnej części pojazdu zmontowano luksusowe siedzenia z indywidualnymi monitorami, rozdzielone środkową konsolą. Tu także mamy przepych luksusu. W zależności od potrzeb, istnieje możliwość przekształcenia przestronnego wnętrza w wersję 7-osobową.

Hongqi E-HS9 – chiński Rolls-Royce atakuje Europę

Pod maską LS7 zamontowano turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności skokowej 4.0 l V8 o mocy 360 KM i maksymalnym momencie obrotowym 550 Nm, który umożliwia rozwijanie prędkości maksymalnej 200 km/h.

Luksusowy Hongqi LS7 pojawi się w sprzedaży na rynku chińskim w trzecim kwartale 2022 roku. Podstawowa wersja auta wyceniona została w przeliczeniu na 1 mln zł.