Klasyk tygodnia – filmowy Leyland Mini 1000 Mr. Bean (1976) z oryginalnym fotelem

Pierwsze Mini należało do elitarnej grupy najbardziej popularnych aut wszech czasów. W jego popularyzacji pomogła także rola w komediach z Jasiem Fasolą (Mr. Bean) w roli głównej. Oryginalny egzemplarz wraz z fotelem został wystawiony na aukcji za 15 tys. funtów brytyjskich.

W niektórych odcinkach żółte Mini odgrywało ważną rolę, a Mr. Bean wykorzystywał to auto do różnych ważnych przedsięwzięć. Gdy kupił duży fotel, to umocował go na dachu małego auta. Zajął miejsce w fotelu i za pomocą różnych śmiesznych wynalazków kierował pojazdem. Tym samym wywoływał duże zainteresowanie mijanych przechodniów.

Klasyk tygodnia – Tatra wyprodukowała 6-drzwiowe Audi 100 Long 2.8 V6 quattro dla hoteli

To żółte Mini jest obecnie do kupienia w Wielkiej Brytanii za pośrednictwem jednego z domów aukcyjnych. Cena wywoławcza 15 tys. funtów z całą pewnością nie odstraszy potencjalnych nabywców. Auto po zakończeniu roli filmowej trafiło do nieistniejącego już London Motor Museum.

Klasyk tygodnia – Mercedes-Benz (W128) 220 SE Ponton Coupé z 1960 r.

Auto zostało wyprodukowane w 1976 roku i ma za sobą przebieg 36 139 mil (58 160 km). Na nadwoziu widoczne są ślady korozji, a także wnętrze wymaga renowacji. Na dachu Mini znajduje się oryginalny podpis Rowana Atkinsona.

Źródło: The Market by Bonhams