Škoda Auto – Klaus Zellmer od 1 lipca 2022 r. obejmuje kierownictwo producenta

Nowym prezesem zarządu Škoda Auto a.s. od 1 lipca 2022 r. będzie Klaus Zellmer, który jako członek zarządu marki Volkswagen odpowiadał za sprzedaż, marketing i obsługę po sprzedaży. Natomiast dotychczasowy szef Škody Thomas Schäfer obejmie kierownictwo marki Volkswagen.

Klaus Zellmer ma za sobą ponad 20 lat doświadczenia pracy w przemyśle motoryzacyjnym. Po  ukończeniu ekonomii biznesu rozpoczął swoją karierę zawodową w 1997 roku jako asystent w Porsche AG. Od 1999 roku zajmował się rozwojem sieci w spółce Porsche Francja, a kolejnym etapem było kierowanie regionem Ameryki Północnej. W 2000 roku został szefem projektu odpowiedzialnym za sprzedaż i marketing w nowej fabryce Porsche w Lipsku.

Škoda Auto – projektanci przygotowują nowy design marki pod hasłem Modern solid

Thomas Schäfer bezpiecznie przeprowadził firmę przez dwa niezwykle trudne lata, jednocześnie formułując jasny plan na przyszłość w ramach strategii NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030. Dziś ŠKODA AUTO jest marką jeszcze bardziej elektryczną, cyfrową i globalną niż kiedykolwiek wcześniej. Thomas położył podwaliny pod obiecującą przyszłość marki, z sukcesem wprowadzając elektryczny model ENYAQ iV oraz planując kolejne premiery samochodów elektrycznych, przejmując odpowiedzialność za wiele nowych regionów i platform dla Grupy Volkswagen, a także pomyślnie wdrażając projekt INDIA 2.0 – mówi Murat Aksel, przewodniczący rady nadzorczej w ŠKODA AUTO.

Jednocześnie bardzo cieszymy się, że udało nam się zatrudnić na jego miejsce jednego z naszych najbardziej wykwalifikowanych menedżerów. Klaus Zellmer posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży. W tym czasie wyróżnił się nie tylko jako wiodący ekspert motoryzacyjny, ale także wykazał się dużym zmysłem strategicznym i przedsiębiorczym. Jestem przekonany, że wraz z zespołem zasiadającym w zarządzie zrobi wszystko, co w jego mocy, aby wspierać dynamiczny rozwój ŠKODY – dodaje.

Škoda Auto – jak wygląda praca za kulisami prezentacji nowych modeli

Kolejnym etapem było stanowisko szefa marketingu w Porsche Deutschland. W 2015 r. został mianowany prezydentem i generalnym dyrektorem spółki Porsche Cars North America w Atlancie. Od 15 października 2020 r. jest członkiem zarządu marki Volkswagen Auta Osobowe, gdzie odpowiada za sprzedaż, marketing i obsługę po sprzedaży.