Dacia Spring – The Best Buy Car of Europe 2022

Jury nagrody AUTOBEST, składające się z dziennikarzy z 32 krajów europejskich, przyznało Springowi tytuł The Best Buy Car of Europe 2022. Dacia Spring pokonała konkurencję dużą przewagą głosów w obu kategoriach – najlepszego i najbardziej przystępnego samochodu roku. Jest to ważna premiera – po raz pierwszy w 21-letniej historii nagrody AUTOBEST w głosowaniu jury zwyciężył w 100% elektryczny samochód.

Po przyznanej w ubiegłym tygodniu nagrodzie „Good Deal” przez Automobile Awards, dzisiejsze wyróżnienie jest wyrazem uznania dla wizji elektromobilności promowanej przez Dacię. Marka uważa, że samochody elektryczne powinny mieć wszystko, co niezbędne i być dostępne cenowo dla wszystkich.

Wprowadzona pod koniec marca 2021 roku Dacia Spring znalazła z miejsca nabywców, którzy złożyli ponad 43 tysiące zamówień. Spring sprawia, że elektromobilność staje się prosta. Ma też wszystko, co niezbędne dla klientów (nawigację, klimatyzację, elektrycznie podnoszone szyby, klonowanie ekranu smartfona itd.) i to po bezkonkurencyjnej cenie na rynku europejskim.

W nadwoziu kompaktowego SUV-a kryje się rekordowo przestronne wnętrze z czterema pełnowymiarowymi fotelami oraz niezawodny i wydajny silnik elektryczny, który zapewnia zasięg do 305 km (w cyklu WLTP City i 230 km w cyklu łączonym WLTP).

Dacia Spring Electric – trzecia rewolucja rumuńskiej marki

„Jesteśmy bardzo dumni ze zwycięstwa w AUTOBEST 2022. To nagroda za determinację Dacii, która zawsze oferuje swoim klientom to, co ma rzeczywiście dla nich sens. Prosty w obsłudze i dostępny dla wszystkich Spring jest samochodem idealnie wpisującym się w nową epokę. Chciałbym podziękować jury AUTOBEST za zachęcenie nas do kontynuowania tej drogi”. – powiedział Denis Le Vot, dyrektor marek Dacia i Łada.

Nowa Dacia Jogger – w sprzedaży od marca 2022 r. (polskie ceny)

Oprócz nagrody „The Best Buy Car of Europe 2022” Dacia Spring uzyskała również doskonałe wyniki w the ECOBEST Challenge 2021, zorganizowanym przez AUTOBEST w listopadzie:

– zasięg 221 km w cyklu łączonym (homologowany zasięg WLTP wynosi 230 km)

– zasięg 31 km od momentu zaświecenia się kontrolki rezerwy

– wydajność energetyczną 8,25 km/kWh – najlepszy wynik wśród 15 testowanych modeli.

Źródło: Dacia