Nowa Dacia Jogger – w sprzedaży od marca 2022 r. (polskie ceny)

Nowa Dacia Jogger może wkrótce stać się rynkowym hitem i nawiązac do sukcesów większego Dustera.  Ten wszechstronny samochód łączy w sobie to, co najlepsze z każdego segmentu: długość kombi, przestronność kombivana oraz godne SUV-a możliwości terenowe. Jako prawdziwy rodzinny samochód Dacii, Jogger wyróżnia się najlepszym stosunkiem ceny do przestronności i wielofunkcyjności.

Dacią Jogger, w zależności od wersji, może podróżować nawet siedem dorosłych osób. Samochód oferuje ponad 60 wariantów aranżacji wnętrza, dzięki czemu łatwo je dostosować do zmieniającego się składu rodziny.

Dzięki mierzącemu 4,55 m nadwoziu i znacznemu, wynoszącemu 2,90 m rozstawowi osi Dacia Jogger oferuje najprzestronniejsze wnętrze w segmencie. W tylnej części kabiny znajduje się trzymiejscowa kanapa składana w układzie 2/3-1/3 (w drugim rzędzie) oraz dwa składane fotele, które można pojedynczo wyjąć (w trzecim rzędzie). Maksymalna pojemność przestrzeni ładunkowej Dacii Jogger (po złożeniu wszystkich tylnych siedzeń) wynosi 1 819 litrów VDA. Komfort podróżowania w drugim i trzecim rzędzie siedzeń jest równie wysoki jak na przednich siedzeniach, także dzięki dużej ilości miejsca na wysokości kolan i stóp.

Nowa Dacia Sandero, Sandero Stepway i Logan – polskie ceny

Dacia Jogger zapewnia najlepszy dostęp do trzeciego rzędu siedzeń dzięki mechanizmowi odchylania siedzeń w drugim rzędzie. Wynosząca 855 mm odległość od siedzisk do dachu i 127 mm miejsca na wysokości kolan w trzecim rzędzie siedzeń plasują Dacię Jogger w rynkowej czołówce 7-miejscowych modeli i zapewniają dwóm dorosłym osobom komfortowe warunki podróżowania.

Dacia Spring Electric – trzecia rewolucja rumuńskiej marki

Klienci mogą obecnie wybrać jedną z dwóch wersji silnikowych Dacii Jogger: z nowym, wydajnym i mocnym silnikiem benzynowym TCe 110 lub z dwupaliwowym silnikiem TCe 100 LPG. Dacia jest jedynym producentem oferującym kompletną gamę samochodów wyposażonych w dwupaliwowe silniki (benzyna/LPG). W 2023 roku pojawi się również wersja hybrydowa.

Nowa Dacia Jogger – cennik

Zależnie od wersji Dacia Jogger może być wyposażona w modułowe relingi dachowe, które można przekształcić w poprzeczki kilkoma obrotami klucza. Na potrzeby różnych, nawet najbardziej nietypowych, podróży i przejazdów można je zmienić w dachowy bagażnik o ładowności do 80 kg (na rowery, narty, box dachowy itd.). Ten chroniony patentem system doskonale oddaje ducha Dacii − jest pomysłowy, praktyczny, prosty i niedrogi.

Źródło: Dacia