Citroën ë-Berlingo Van Furgon – wyznacza trendy w swoim segmencie (polskie ceny)

Otwieramy zamówienia na model ë-Berlingo Van. To doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników tego niezwykłego furgonu, który zajmuje drugie miejsce pod względem sprzedaży w swoim segmencie na rynku europejskim.

Zasięg na jednym ładowaniu do 275 km1 oraz silnik elektryczny rozwijający moc 136 KM/100 kW sprawiają, że ten praktyczny samochód użytkowy doskonale sprawdza się zarówno na dłuższych trasach, jak i w ruchu miejskim, umożliwiając codzienne poruszanie się bez konieczności ładowania pojazdu w ciągu dnia.

Wersja elektryczna zachowała wszystkie zalety, z których znany jest model Berlingo Van. Oferuje więc pojemność ładunkową do 4,4 m³, długość przestrzeni ładunkowej do 3,44 m oraz możliwość różnych konfiguracji wnętrza kabiny Extenso®. Wyświetlacz head-up oraz nowy 10-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości mają za zadanie zwiększyć komfort użytkowania.

Citroën ë-Berlingo Van jest adresowany przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw, firm dostawczych oraz osób prowadzących działalność rzemieślniczą lub handlową, które przemieszczają się samochodem głównie na krótkich dystansach i muszą dotrzeć ze swoim ładunkiem również do stref objętych ograniczeniami ruchu.

Model ë-Berlingo Van, którego cena zaczyna się od 113 000 zł netto, jest dostępny w dwóch rozmiarach: M (4,40 m) i XL (4,75 m) oraz pięciu wersjach nadwozia, w tym w wersji z przedłużoną kabiną w rozmiarze nadwozia XL.

Samochód został wyposażony w akumulatory o pojemności 50 kWh, które zapewniają zasięg do 275 km, gwarantujący niczym niezakłócony, spokojny dzień pracy. Umieszczone pod podłogą akumulatory nie wpływają na ograniczenie pojemności ładunkowej (która wynosi do 4,4 m³) ani długości przestrzeni ładunkowej, która umożliwia przewóz przedmiotów o długości do 3,09 m w wersji M i do 3,44 m w wersji XL. Ładowność do 800 kg oraz dopuszczalna masa przyczepy do 750 kg to parametry wspólne dla wszystkich wersji. Poza wszechstronnością i modułowością, ë-Berlingo Van jest ceniony za komfort, bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy.

Citroën uruchamia sprzedaż samochodów on-line

Użytkownicy biznesowi, do których adresowane jest auto to zazwyczaj małe i średnie floty. 41% z nich to handlowcy lub firmy z sektora budowlanego lub dostawczego, często prowadzące działalność na terenie aglomeracji miejskich. I chociaż 58% użytkowników z grupy docelowej rzadko korzysta z dróg szybkiego ruchu i średnio pokonuje 72 km dziennie, nadal potrzebują oni wszechstronnego środka transportu, który bezproblemowo pozwoli im pokonać dziennie dystans 250 km1 (maksymalny zasięg) bez konieczności doładowania. 88% przemieszcza się samochodem wyłącznie w bliskiej okolicy, a konieczność doładowania pojazdu w ciągu dnia szacuje się na 1,6% wszystkich podróży, przy czym w zdecydowanej większości przypadków wystarczające jest ładowanie pojazdu przez noc.

Citroën C5 X – innowacyjny model – połączeniem sedana, kombi i SUV-a

Proste rozwiązania w zakresie ładowania. Wystarczy 30 minut, aby naładować akumulator do 80% pojemności korzystając z publicznej stacji ładowania. Dzięki gniazdku domowemu typu GreenUp, ë-Berlingo Van będzie jedynym samochodem w swoim segmencie, który potrzebuje zaledwie jednej nocy na naładowanie akumulatora od 0 do 100% i odzyskanie pełnego zasięgu, który umożliwi spokojne rozpoczęcie kolejnego dnia pracy.

Źródło: Citroën