Citroën uruchamia sprzedaż samochodów on-line

Marka Citroën intensyfikuje swoje działania w Internecie. Po zaprezentowaniu nowych stron internetowych dla dealerów oraz uruchomieniu wirtualnego salonu sprzedaży samochodów dostawczych, kolejnym krokiem jest uruchomienie sprzedaży on-line samochodów osobowych – zarówno dla firm, jak i dla klientów indywidualnych, z wykorzystaniem finansowania oferowanego przez PSA Finance Polska.

Zwiększanie zakresu usług cyfrowych jest odpowiedzią na nowe trendy i potrzeby klientów. Zakup samochodu on-line to znaczne uproszczenie procesu zakupowego, zredukowanie formalności i ograniczenie czasu poświęconego na całą transakcję. W czasie pandemii COVID-19 to także zmniejszone ryzyko zakażenia – zarówno dla klientów, jak i dla pracowników sieci dealerskiej marki Citroën.

Odbiór samochodu od ręki

Oferta sprzedaży on-line dotyczy samochodów już wyprodukowanych i dostępnych w salonach marki Citroën. Na stronie internetowej można wyszukać samochód, filtrując wyniki według wybranego przez klienta kryterium, np. modelu, specyfikacji czy lokalizacji dealera. Stronę zaprojektowano tak, by jak najbardziej ułatwić jej użytkownikom znalezienie interesującego ich auta w najbliższej dla nich lokalizacji, a także dobranie najlepszej metody finansowania.

Citroën My Ami Cargo – nowatorski samochód dla klientów biznesowych

Do tego celu służy intuicyjny kalkulator, który pozwala dobrać odpowiednie parametry – wysokość wpłaty wstępnej, okres finansowania czy roczny limit kilometrów – i obliczyć wysokość miesięcznej raty. Po wypełnieniu odpowiednich formularzy i przesłaniu skanów wymaganych dokumentów kupujący czeka już tylko na decyzję o przyznaniu finansowania. Cały proces uzyskiwania finansowania odbywa się zdalnie, bez konieczności drukowania na tym etapie papierowych dokumentów i formularzy. Promesa finansowania może zostać przyznana nawet już po kilku minutach. Klient jest zapraszany do salonu po odbiór samochodu i podpisanie ostatecznych dokumentów.

Citroën – pełna oferta

W ramach sprzedaży on-line można wybierać samochody spośród bogatej gamy modeli Citroëna. Dostępne jest pełna gama modelowa, w tym także nowy Citroën C4 oraz napędzany silnikiem elektrycznym Citroën ë-C4. Oba te samochody śmiało reprezentują segment kompaktowych hatchbacków, przyciągając uwagę niepowtarzalną, odważną stylistyką, łączącą cechy SUV-ów z elegancją i dynamiką hatchbacka. Dostępne są w czterech wersjach wyposażenia (Live Pack, Feel, Feel Pack i Shine) oraz z szeroką gamą nowoczesnych silników benzynowych i Diesla (C4) lub w 100 proc. elektrycznym silnikiem o mocy 136 KM (ë-C4).

System sprzedaży on-line pozwala skorzystać także z dodatkowych usług oferowanych przez Citroëna – m.in. pakietów ochrony pogwarancyjnej. Ponadto wszystkie kupione w ten sposób samochody są objęte dodatkowym, rocznym przedłużeniem gwarancji (2).

Klienci kupujący samochód on-line mogą skontaktować się z doradcami Citroëna za pośrednictwem telefonu, poczty elektronicznej i innych narzędzi on-line, takich jak Skype, WhatsApp czy Messenger. Klienci mogą też w każdej chwili odwiedzić autoryzowany salon marki, by tam dokończyć transakcję. Wszystkie punkty dealerskie Citroëna pozostają otwarte z zachowaniem zalecanych środków ostrożności i dodatkowych procedur higienicznych. Autoryzowane serwisy oferują klientom usługi posprzedażne, ponadto w większości punktów klienci mogą zamówić usługi serwisowe door-to-door.

Grupa Stellantis jest jednym z pierwszych producentów samochodów, którzy zdecydowali się na wprowadzenie sprzedaży on-line w naszym kraju. Portal w kolejnych miesiącach będzie rozwijany o kolejne funkcjonalności.

Źródło: Citroën