Zlot Klubu Zabytkowych Mercedesów StarDrive – Katowice 2021

Największa tegoroczna impreza z udziałem prawie 100 najładniejszych Mercedesów przeszła do historii. Tegoroczna edycja odbyła się 20 lat od symbolicznego założenia organizacji, a pierwsza siedziba jej stowarzyszenia mieściła się właśnie w Katowicach.

Od 20 lat Klub Zabytkowych Mercedesów Polska organizuje zloty, które cieszą się uznaniem zarówno krajowych, jak i zagranicznych miłośników klasycznych aut spod znaku trójramiennej gwiazdy. I choć pojawiają się na nich coraz młodsze generacje samochodów, jedno się nie zmienia – idea spotkań. Entuzjaści zabytkowych Mercedesów niezmiennie wymieniają się wiedzą i doświadczeniem, nawiązują przyjaźnie i prezentują swoje „gwiazdy” szerszej publiczności, dzieląc się historią motoryzacji, a przy okazji popularyzują zasady bezpiecznej jazdy.

IAA Mobility Monachium 2021 – premiera Concept Mercedes-Maybach EQS – zwiastun pierwszego w pełni elektrycznego modelu seryjnego marki

Klub szybko został doceniony przez centralę Mercedes-Benz i odznaczony certyfikatem Mercedes-Benz Classic Car Club International – międzynarodowego stowarzyszenia klubów zabytkowych Mercedesów, wspierającego lokalne struktury w poszczególnych krajach. Klub Zabytkowych Mercedesów Polska jako jedyna polska organizacja związana z zabytkową motoryzacją ma prawo do używania logo Mercedes-Benz w swoim znaku klubowym.

Źródło: Klub Zabytkowych Mercedesów Polska / Facebook