G42 – zlot miłośników Mercedesa Klasy G w Zamościu

W weekend 19-21 sierpnia w Kalinowicach niedaleko Zamościa spotykają się polscy miłośnicy Klasy G – modelu, który od ponad 40 lat jest żywą ikoną off-roadu. Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem „G42”, dla uczczenia 42. urodzin Gelendy. W programie przewidziano m.in. prezentację pojazdów na rynku w Zamościu, zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Działów Grabowieckich i rajd po Roztoczu Środkowym.

W 2021 roku mijają 42 lata od premiery Klasy G – to motoryzacyjny ewenement, zwłaszcza że Gelenda nadal ma się lepiej niż dobrze. Pod koniec ubiegłego roku doczekała się wyprodukowania 400-tysięcznego egzemplarza, a popyt ze strony klientów przekracza moce produkcyjne zakładów w austriackim mieście Graz. W 2018 r. Mercedes-Benz zaprezentował nową odsłonę Klasy G, wciąż imponującą pod względem właściwości terenowych, a jednocześnie jeszcze bardziej komfortową i precyzyjną w prowadzeniu na asfalcie. Jednocześnie klienci mają do wyboru więcej opcji personalizacji w programie „G manufaktur”. Cieszy się on dużym uznaniem: obecnie korzysta z niego ok. 60% wszystkich nabywców Klasy G.

W dniach 19-21 sierpnia 2021 r. w Kalinowicach obok Zamościa odbędzie się kolejny zlot polskich miłośników Klasy G, tym razem pod hasłem „G42” – w nawiązaniu do aktualnego wieku terenowej ikony. Poprzednie spotkania z tej serii cieszyły się dużym uznaniem ze strony uczestników, którzy docenili przemyślaną organizację i niepowtarzalną atmosferę. W tym roku organizatorzy zlotu spodziewają się kilkudziesięciu egzemplarzy Klasy G: przedstawicieli wszystkich typoszeregów, od tych surowych i z początków produkcji aż po luksusowe, najnowsze wydania modelu. Wszystkie łączą wspólne geny – w tym wybitne właściwości jezdne w terenie.

Program zlotu łączy propozycje zarówno dla amatorów jazdy turystycznej, po utwardzonych nawierzchniach, jak i dla tych, którzy lubią poddawać swoje wozy najtrudniejszym próbom poza utartym szlakiem. Baza zlotu mieści się w Kalinowicach, gdzie już w czwartek przyjadą pierwsze załogi. W piątek odbędzie się przejazd samochodów przez słynny Rynek Wielki w Zamościu, skąd kolumną pojazdy ruszą w podróż po najpiękniejszych zakątkach Działów Grabowieckich (baszta w Kornelówce, kapliczka na wodzie, grodzisko Bronisławka, rezerwat Wygon Grabowiecki), połączoną z prelekcjami historyczno-przyrodniczymi.

Już w piątek odbędą się też pierwsze aktywności terenowe dla chętnych: próby w debrach (wąwozach)

i konkurencja czasowa w sadzie leszczynowym. Załogi, które będą oglądać zmagania kolegów, mogą w tym czasie korzystać z uroków lokalnej stadniny. Na sobotę zaplanowano rajd po Roztoczu Środkowym z podziałem na dwie grupy trudności, a także wspólne zwiedzanie Olejarni Ruszowskiej, przejazd kolumną po kolejnych zakątkach Roztocza Środkowego i zwiedzanie skansenu w Guciowie, gdzie na gości czeka degustacja regionalnych potraw. Spotkanie wieńczy niedzielne zwiedzanie Zamościa z przewodnikiem.

Elektryczny Mercedes EQA z unikalną e-sportową grafiką wyruszył w Polskę

W 2020 roku z wiadomych względów nasz zlot się nie odbył, nie było dalekich wypraw, odwołano mnóstwo rajdów. Z tym większą radością zapraszamy na kolejne spotkanie miłośników Mercedesa G, tym razem w okolicach pięknego Zamościa. Wielokrotnie gościliśmy w tych rejonach i na własnej skórze przekonaliśmy się, ile magicznych miejsc, pięknych wąwozów i zabytków można tu obejrzeć. Trasy, które przygotowaliśmy dla uczestników, z całą pewnością będą zróżnicowane i ciekawe, zwłaszcza że przy ich organizacji pomagał nam lokalny leśnik, miłośnik przyrody i zapalony off-roadowiec – Jarek „Drzewiasty”. Bardzo się cieszę, że znów się spotkamy, wspólnie pojeździmy, a po wszystkim odpoczniemy przy ognisku! – powiedział Rafał Śnieżek, organizator zlotu G42.

W związku z obostrzeniami z powodu epidemii COVID-19 uczestników obowiązują aktualne przepisy sanitarne.

Zgłoszenia na zlot można przesyłać przez formularz na stronie, gdzie znajdują się również dodatkowe szczegóły na temat spotkania.

Źródło: Mercedes-Benz