Elektryczny Mercedes EQA z unikalną e-sportową grafiką wyruszył w Polskę

6 sierpnia 2021 r. w Esport Spot w Warszawie nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu na najlepszy projekt malowania Mercedesa EQA, który ekipa Illuminar Gaming – jedna z czołowych organizacji e-sportu – wykorzysta podczas miesięcznego przejazdu przez Polskę. W piątek załoga EQA wyruszyła w trasę, by spotkać się z fanami e-sportu w największych polskich miastach.

Ze startem akcji zbiegło się otwarcie simracingowej strefy Mercedesa w Esport SPOT w warszawskiej Elektrowni Powiśle. To gratka dla miłośników symulacji wyścigów – goście strefy mogą wziąć udział w konkursie „HOT LAP BY MERCEDES-BENZ” na najszybsze okrążenie w grze Assetto Corsa.

Konkurs na stworzenie grafiki na EQA ekipy Illuminar Gaming był unikalną szansą dla polskich projektantów i kreatywnych fanów e-sportu – specjalne malowanie zapewni odpowiednią rozpoznawalność auta podczas trasy po Polsce. Nagrodą dla autora najlepszego projektu była elektryczna hulajnoga Mercedesa.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło 6 sierpnia 2021 r. i można je było śledzić na żywo za pośrednictwem serwisu Twitch, podobnie jak wszystkie spotkania przedstawicieli Illuminar Gaming w polskich miastach.

IAA MOBILITY Monachium 2021 – Mercedes-Benz zapowiada premierę pięciu w pełni elektrycznych modeli

Po sobotniej wizycie we Wrocławiu, elektryczny EQA zawita jeszcze do Krakowa oraz Trójmiasta i powróci do Warszawy na finał akcji. Poniżej szczegółowy harmonogram:

  • 14 sierpnia, Kraków: Nowa Huta (zalew, 15:00), Rynek (16:00) i ZOO (17:00)
  • 20 sierpnia, Trójmiasto: Muzeum Solidarności w Gdańsku (15:00), deptak w Sopocie (16:00) i port w Gdyni (17:00)
  • 28 sierpnia, Warszawa: Kolumna Zygmunta (15:00), PKP Powiśle (16:00) i Elektrownia Powiśle (17:00)

Na miejscu poszczególnych spotkań na fanów e-sportu czekają różne atrakcje i konkursy. Wezmą w nich udział przedstawiciele Illuminar.

Równocześnie 6 sierpnia odbyła się inauguracja rozgrywek w simracingowej strefie Mercedesa w Esport SPOT w Elektrowni Powiśle. To gamingowe serce Warszawy – miejsce nowoczesnej rozrywki zarówno dla całych rodzin, jak i aspirujących graczy. Goście strefy mogą brać udział w konkursie „HOT LAP BY MERCEDES-BENZ” na najszybsze okrążenie w grze Assetto Corsa. Rywalizacja odbywać się będzie na cotygodniowo wybranym torze oraz aucie i trwać przez 7 dni. Pięć pierwszych okrążeń uzyskanych wyznaczonym autem z podstawowymi ustawieniami trafi do rankingu. Dla najlepszych kierowców przewidziano atrakcyjne nagrody.

Illuminar Gaming to jedna z najważniejszych organizacji sportów elektronicznych w Polsce. Sześciokrotnie sięgała po tytuł Mistrza Polski, reprezentuje nasz kraj na turniejach międzynarodowych, a jej występy śledzą setki tysięcy osób. Wersja EQA z dedykowanym malowaniem Illuminar Gaming to model EQA 250 o zasięgu WLTP do 426km.

Żródlo: Mercedes