Renault – 60-lecie kultowego modelu Renault R4

W 2021 roku mija 60 lat od wprowadzenia Renault 4. Historia tego modelu to prawdziwe succes story. Na przestrzeni trzydziestu kilku lat sprzedano łącznie ponad 8 milionów sztuk Renault 4 w ponad 100 krajach. Renault 4 to więcej niż samochód – to prawdziwa ikona.

Pomimo niepewnej sytuacji pandemicznej tegoroczne obchody obejmą liczne wydarzenia, które odbiją się szerokim echem w mediach społecznościowych. Oficjalny program obchodów 60-lecia obejmie wydarzenia, które będą odbywały się każdego 4. i 14. dnia miesiąca w sieciach społecznościowych. Pojawią się niepublikowane dotychczas materiały przygotowane przez fanów dla fanów, m.in. wspomnienia kolekcjonerów i znanych osobistości. Pozwolą nam odkryć na nowo historię samochodu, który odcisnął wyraźne piętno na swojej epoce.

Renault – pod Warszawą powstaje Zielona Ostoja Renault – pierwszy w Polsce Ekolab dla każdego

Model, który stał się symbolem francuskiej popkultury, jest nie tylko samochodem przeszłości. To samochód, który nadal jest „aktualny” i może być samochodem przyszłości. Oficjalny kalendarz obchodów będzie się zmieniał w zależności od aktualności. Uzupełnią go wydarzenia organizowane z inicjatywy fanów – będzie to coś w stylu „offowego” festiwalu!

LUTY – Z okazji 60-lecia Renault zwróciło się do znanego grafika i ilustratora wydarzeń sportowych, Grega. Greg przygotował kilkanaście niepowtarzalnych Renault 4 w scenerii typowej dla różnych epok, w których funkcjonował ten kultowy samochód Renault.

Rocznica będzie również dla fanów okazją do wyrażenia swojej fascynacji i przywiązania do Renault 4, a także odkrycia wielu pięknych historii, które wydarzyły się za kierownicą legendarnego modelu (od 8 lutego w sieciach społecznościowych).

W witrynie Atelier Renault, flagowego miejsca spotkań marki na Polach Elizejskich w Paryżu, pojawi się Renault 4 w wersji Parisienne. Wersję można rozpoznać już na pierwszy rzut oka po oryginalnym wzorze plecionki na nadwoziu.

MARZEC – Kolekcja Renault Classic, która dba o dziedzictwo marki, zaprezentuje 30 modeli Renault 4. Dwanaście kultowych wersji wybranych spośród nich zostanie zaprezentowanych w unikatowej scenerii przygotowanej specjalnie na tę okazję.

KWIECIEŃ – Renault 4 to ponadczasowy samochód, który zawsze pojawiał się w zabawach dzieci… Dorośli influencerzy opowiedzą nam, jak w ich wspomnieniach wygląda ten model w serii zabawnych filmików wykonanych techniką poklatkową. W animacjach zostaną wykorzystane miniaturowe modele Renault.

MAJ – Cała kolekcja starannie wyselekcjonowanych przedmiotów z logo Renault 4, zaprojektowanych specjalnie z okazji 60-lecia, będzie dostępna w butiku w Atelier Renault pod numerem 53 na Polach Elizejskich oraz na stronie internetowej.

W maju Renault zaprezentuje serię filmów wideo, w których zostaną pokazane sekrety tego modelu na przykładzie różnych wersji. Będzie to także okazja do zgromadzenia opinii i wspomnień wszystkich, którzy dorastali w cieniu Renault 4, kolekcjonerów, a także ludzi, którzy przyczynili się do powstania tego kultowego modelu marki.

LIPIEC – Jak prawdziwa gwiazda kina, która zyskała sławę występami na ekranie, Renault 4 pojawi się na czerwonym dywanie podczas 74. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

W lecie w Atelier Renault na najpiękniejszej alei świata będzie można obejrzeć wystawę „Renault 4 – ikona popkultury”. Na odwiedzających czeka unikatowe Renault 4 i wiele innych niespodzianek.

WRZESIEŃ – W ofercie Zity, paryskiej sieci car-sharingu, pojawi się Renault 4. Będzie to okazja do przejażdżki elektryczną wersją kultowego modelu.

LISTOPAD – Czas na kolejną niespodziankę, tym razem z udziałem furgonetki Renault 4, która również „rządziła” na rynku.

Kolejne wydarzenia zostaną podane do publicznej wiadomości w ciągu najbliższych miesięcy.

Źródło: Renault