Fiat Panda – życzenia urodzinowe dla modelu, który od 40 lat wyjątkowy, wszechstronny i funkcjonalny

Na przestrzeni lat, Fiat Panda zyskał reputację samochodu na każdą okazję, a to dzięki  swojej wszechstronności i słynnej funkcjonalności, które czynią z niego idealny model dla szerokiego zakresu zastosowań i najróżniejszych przygód. Klienci, którzy od 40 lat wybierają Pandę ze względu na kompaktowość, charakter, dostępność, przystępną cenę i przyjemność prowadzenia, doskonale o tym wiedzą.

  • Przez 40 lat, Fiat Panda zawsze był i nadal jest królem „inteligentnych” rozwiązań. Nowy film przygotowany z okazji urodzin włoskiej ikony przedstawia ich historię
  • Tym razem, gościem Luca Napolitano, dyrektora marek Fiat, Lancia i Abarth na region EMEA, jest Roberto Giolito, dyrektor działu FCA Heritage na region EMEA, opowiadający o tym, jak Fiat Panda był zawsze samochodem na każdą okazję

Liczne rozwiązania są doskonale „zapakowane w niewielkim pudełku”. Aby dowiedzieć się więcej o procesie tworzenia wszystkich smart solutions, które odniosły niezwykły sukces na przestrzeni trzech pokoleń, Luca Napolitano, dyrektora marek Fiat, Lancia  i Abarth na region EMEA, odwiedził Heritage Hub w zakładzie Mirafiori, by porozmawiać z Roberto Giolito, dyrektorem działu FCA Heritage na region EMEA.

„W tym filmie cofamy się w czasie, aby wspólnie odkryć, dlaczego Fiat Panda zyskał sławę modelu mającego wiele „inteligentnych” rozwiązań, wyjaśnia Luca Napolitano. „Z pokolenia na pokolenie miejski samochód marki Fiat zawsze imponował swoimi oryginalnymi praktycznymi rozwiązaniami, stworzonymi i zaprojektowanymi w celu poprawy funkcjonalności na pokładzie zarówno dla kierowcy, jak pasażerów i, zapewniając doskonałą równowagę między formą a funkcją. Modułowe fotele,  tylna składana kanapa i płaska przestrzeń ładunkowa, to tylko kilka z „inteligentnych” rozwiązań, które przyczyniły się do tak ogromnego sukcesu Pandy. Sukcesu pod każdym względem: Fiat Panda jest najlepiej sprzedawanym samochodem na rynku włoskim i konkuruje z Fiatem 500 w Europie o pozycję lidera w segmencie małych samochodów miejskich. Często mówimy, że Panda jest funkcjonalną ikoną naszej gamy, najbardziej racjonalnym, najbardziej przystępnym i najbardziej demokratycznym modelem Fiata, a teraz rozumiemy doskonale dlaczego”.

„Przestronność, kompaktowość, styl, uniwersalność, przystępna cena, zabawa i funkcjonalność, to cechy, których Klienci poszukują w samochodzie. Panda ma to wszystko i jeszcze więcej”, mówi Roberto Giolito. Panda jest archetypem, modelem wzorcowym pod względem praktyczności i swobody użytkowania. Wystarczy pomyśleć o „pełnym prostoty” wnętrzu. Jest to przestrzeń, którą można wypełnić tak, jak się chce. Na przykład, doskonała, otwarta półka w desce rozdzielczej aktualnej wersji Pandy. Z jednej strony złożona z perspektywy projektu, a z drugiej bardzo łatwa w użyciu. A co możemy powiedzieć o szybach? Zapewniają one stałą widoczność 360°, dzięki kolejnemu „inteligentnemu” rozwiązaniu, światłom tylnym. Wiele ostatnio słyszymy o autonomicznej jeździe, ale Panda od dawna oferuje „monitor martwego pola”. Jedyną różnicą jest to, że jest on analogowy”.

Fiat 126p – ostatni zjechał z taśmy 20 lat temu

Kontynuując temat dzisiejszych „inteligentnych” rozwiązań, należy zauważyć, że Fiat Panda była pierwszym samochodem miejskim z hamowaniem awaryjnym, pierwszym z uchwytem na smartfon, z nawigacją Waze wbudowaną w aplikację Panda UConnect, co uczyniło z niego samochód jeszcze bardziej nastawiony na media społecznościowe i multimedia. Ostatnią nowością jest wprowadzony na rynek w maju bieżącego roku pakiet D-Fence by Mopar, składający się z wydajnego filtra kabinowego, oczyszczacza powietrza i lampy UV, który eliminuje nawet 99% bakterii we wnętrzu samochodu. I nie można też zapomnieć, że Panda jest pierwszym małym samochodem miejskim, który stał się mobilnym hotspotem, wykorzystującym wbudowane Wi-Fi by Wind, by zapewnić łączność wszystkim pasażerom.

To jest magia Pandy: współczesny samochód, który z pokolenia na pokolenie dotrzymuje „kroku” zmieniającym się czasom i trendom. Samochód, który zapewnił swobodę poruszania się całej rodzinie, który nigdy nie przestał zaskakiwać a teraz jest również dostępny w wersji Panda Easy Hybrid, stając się najbardziej dostępnym samochodem hybrydowym na rynku. Nowy model oferuje wszystkie zalety wydajnego, kompaktowego, lekkiego i przystępnego hybrydowego układu napędowego. Krótko mówiąc, jest to najlepsze rozwiązanie dla miejskiego samochodu, spójne z podejściem Fiata, który przez ostatnie 120 lat był pionierem technologii i innowatorem w dziedzinie mobilności, z biegiem lat coraz bardziej zrównoważonej.

Wszystkiego najlepszego dla Fiata Pandy!

Źródło: Fiat