Porsche Charging Lounge w Ingolstadt – szybkie ładowanie z mocą do 400 kW

Porsche kontynuuje rozbudowę własnej sieci stacji szybkiego ładowania: w Ingolstadt otwarto czwarty Porsche Charging Lounge po lokalizacjach w Bingen am Rhein i Estenfeld koło Würzburga oraz Koblach w Austrii. Na terenie Porsche Centrum dostępne są cztery punkty szybkiego ładowania DC o mocy do 400 kW oraz cztery punkty ładowania AC o mocy do 22 kW.

Także na trzech działających już stacjach maksymalna moc punktów szybkiego ładowania została zwiększona z 300 do 400 kW. Oprócz bardzo wysokiej wydajności ładowania do zalet Porsche Charging Lounge zalicza się przyjemna atmosfera i centralna obsługa kosztów ładowania za pośrednictwem usługi Porsche Charging Service.

Na terenie Porsche Centrum Ingolstadt, położonego bezpośrednio przy autostradzie A9 – ważnym połączeniu drogowym północ-południe, wszystkie modele elektryczne i hybrydy plug-in producenta samochodów sportowych można teraz ładować certyfikowaną „zieloną” energią elektryczną, korzystając z czterech wysokowydajnych ładowarek dostępnych przez całą dobę. W szczególności na zwiększeniu mocy ładowania prądem stałym do 400 kW skorzystają użytkownicy Porsche Taycan, które na początku roku zostało gruntownie zmodernizowane: najnowsze modele umożliwiają uzupełnianie energii z mocą do 320 kW. Dzięki zwiększonej stabilności ładowania moc ponad 300 kW jest teraz dostępna przez nawet 5 minut. Z kolei nowe, w pełni elektryczne Porsche Macan można wygodnie naładować od 10 do 80% w około 21 minut.

Gama Porsche Panamera wzbogacona o dwa nowe warianty E-Hybrid

Aby wizyta na stacji przebiegała możliwie przyjemnie, stacja w Ingolstadt została wyposażona w nowoczesne zaplecze sanitarne oraz odpowiednio zaopatrzony wybór napojów bezalkoholowych i przekąsek. Goście mogą także korzystać z analogowych i cyfrowych mediów oraz wydajnej sieci wi-fi.

Wygodny dostęp do stacji ładowania i poczekalni

Po otwarciu Porsche Charging Lounge Ingolstadt kierowcy Porsche mogą obecnie korzystać z czterech firmowych stacji szybkiego ładowania, a w planach jest już uruchomienie kolejnych lokalizacji. Stacje są wyświetlane w systemie nawigacji oraz w aplikacji My Porsche. Rozliczanie kosztów uzupełnienia energii jest zarządzane centralnie i odbywa się za pośrednictwem usługi Porsche Charging Service. Koszt ładowania wynosi 0,39 euro za 1mkWh i utrzymuje się na tym samym korzystnym poziomie, co w przypadku wszystkich innych stacji szybkiego ładowania w sieci Porsche.

15 lat Porsche Museum

Aby uzyskać dostęp do stacji ładowania i strefy wypoczynkowej, wymagany jest identyfikator Porsche ID, który musi być powiązany z samochodem. Jeśli również numer rejestracyjny jest powiązany z Porsche ID, szlaban otwiera się automatycznie, po rozpoznaniu tablic. Numer rejestracyjny auta można wygodnie zapisać w aplikacji My Porsche. Aby uzyskać łatwy dostęp zarówno do obiektu, jak i do poczekalni, klient może skorzystać też ze swojej karty ładowania Porsche Charging Card lub kodu QR w aplikacji My Porsche.

Prawie 700 000 punktów ładowania w 24 krajach

Własne stacje szybkiego ładowania Porsche uzupełniają szeroko zakrojone inwestycje, które producent samochodów sportowych poczynił w ostatnich latach z myślą o elektryfikacji swojego portfolio produktów i rozbudowy sieci ładowania. Usługa ładowania Porsche Charging Service zapewnia dostęp do punktów ładowania wielu dostawców na całym świecie. Obecnie w 24 objętych usługą krajach Europy jest ich prawie 700 000, w tym około 45 000 punktów o mocy do 150 kW oraz 30 000, które oferują jeszcze wyższą moc ładowania.

Co więcej, do rozwoju globalnej infrastruktury ładowania w wymierny sposób przyczyniło się ponad 845 dealerów Porsche. Do tej pory na terenie firmowych salonów i serwisów na całym świecie uruchomiono ponad 1500 wysokowydajnych punktów ładowania dla klientów. Specjalnie zainstalowane Charge Boxy umożliwiają ładowanie z mocą do 320 kW nawet w miejscach z ograniczonymi przyłączami.

Źródło: Porsche