Porsche Parade 2024 – tym razem uświetniona udziałem w słynnym „Luftgekühlt”

Jedenasta parada Porsche przez Polskę będzie miała wyjątkowy wymiar. Uczestnicy corocznego przejazdu samochodów marki tym razem przemierzą zachodnie województwa, przy okazji odwiedzając stolicę Niemiec. Kluczowym punktem programu będzie jednak organizowany po raz pierwszy w Polsce event „Luftgekühlt”.

W kalendarzu imprez polskich miłośników marki ze Stuttgartu-Zuffenhausen Porsche Parade zapisana jest niewątpliwie najgrubszą czcionką. Zorganizowana po raz pierwszy w 2013 kawalkada kilkudziesięciu samochodów – od wiekowych klasyków po najnowsze modele – co roku przemierza najbardziej urokliwe zakątki Polski (jedynie w 2020 r. pandemia uniemożliwiła zorganizowanie parady). Również i tym razem uczestnicy nie będą mogli narzekać na monotonię krajobrazu. Trasa tegorocznej Porsche Parade prowadzi bowiem od Pomorza Zachodniego, przez puszcze Brandenburgii i pagórki Dolnego Śląska aż do podnóża Karkonoszy.

Gama Porsche Panamera wzbogacona o dwa nowe warianty E-Hybrid

Wszystko rozpocznie się w czwartek 13 czerwca w Szczecinie, nieopodal powstającego nowego salonu marki Porsche. Następnie grupa wyruszy w kierunku przejścia granicznego w Kołbaskowie, a dalej już w kierunku na Berlin, gdzie w hotelu Ritz-Carlton zakończy się pierwszy dzień parady. Nazajutrz trasa poprowadzi przez Frankfurt nad Odrą do Wrocławia, gdzie zakończy się etap drugi. Tam czeka na uczestników prawdziwa gratka – organizowany po raz pierwszy w Polsce festiwal Luftgekühlt. Choć młodsza od polskiej parady (po raz pierwszy zorganizowano ją w 2014 r.), zrodzona w Los Angeles impreza miłośników modeli Porsche chłodzonych powietrzem zyskała już na świecie status kultowej. Jednym z pomysłodawców festiwalu „wiatraków” był dwukrotny zwycięzca Le Mans 24h Patrick Long, którego też będzie można spotkać we Wrocławiu.

15 lat Porsche Museum

Po nocy spędzonej w stolicy Dolnego Śląska Porsche Parade 2024 wyruszy w stronę Karkonoszy, gdzie w hotelu Lake Hill Resort nieopodal Karpacza nastąpi zakończenie imprezy i wręczenie nagród uczestnikom. Więcej informacji na temat tegorocznej Porsche Parade znaleźć można na stronie internetowej: https://porscheparade.pl.

Źródło: Porsche