Volkswagen Samochody Dostawcze i Wydawnictwo Pascal – zapraszają na długą podróż po USA

Podróżowanie kamperem w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność, oferując niezrównaną swobodę i komfort. Kamper to idealne rozwiązanie dla osób pragnących podróżować bez ograniczeń. Brak limitów bagażowych, możliwość przygotowania posiłków na miejscu oraz elastyczność w wyborze miejsc noclegowych bez wcześniejszej rezerwacji, to tylko niektóre z zalet podróżowania kamperem takim jak Volkswagen Grand California czy Volkswagen California.

Wydawnictwo Pascal, we współpracy z marką Volkswagen Samochody Dostawcze, już kilka lat temu wprowadziło na rynek serię bestsellerowych przewodników #na4kółkach, które zrodziły się w odpowiedzi na ciągle rosnący trend niezależnego spędzania wolnego czasu w podróży kamperem i towarzyszące mu poszukiwania najlepszych kamperowych tras i zakątków świata. Na przestrzeni ostatnich kilku lat w tej serii ukazały się przewodniki po różnych zakątkach Europy. M.in. „Polska na czterech kółkach”, „Chorwacja na czterech kółkach”, „Włochy na czterech kółkach”, czy „Bałkany na czterech kółkach” i „Skandynawia na czterech kółkach”. Teraz na rynku ukazuje się kolejna publikacja z serii: „USA na czterech kółkach”, która zabierze czytelników w niezapomnianą podróż po Stanach Zjednoczonych.

Volkswagen rekomenduje przewodnik >Skandynawia na czterech kółkach<

„Kilka lat temu, wraz z marką Volkswagen Samochody Dostawcze, zauważyliśmy trend podróżowania na czterech kółkach, który utrzymuje się do dzisiaj. Po serii przewodników po Europie i po Polsce, postanowiliśmy postawić na USA. Mamy nadzieję, że przewodnik ten będzie inspirował każdego, kto postanowi podróżować domem na czterech kółkach, a dzięki zebranym poradom i praktycznym informacjom, każda wyprawa będzie udana” – mówi Agnieszka Hetnał, redaktor naczelna i prezes Wydawnictwa Pascal.

Volkswagen Samochody Dostawcze i Wydawnictwo Pascal – popularność hitowych przewodników – Na czterech kółkach

„Któż z nas nie chciałby przejechać kamperem słynną drogą Route 66, odwiedzić Grand Canyon w Colorado, czy zatrzymać się nim wprost na plaży w Kalifornii? Wszystkie te propozycje najlepiej zrealizować podczas wyprawy kamperem, który zapewni elastyczność w czasie podróży i będzie idealnym tymczasowym domem na kółkach. Stany Zjednoczone są wprost stworzone do tego typu podróży. Takie marzenia można spełniać, a wspólny przewodnik Wydawnictwa Pascal i marki Volkswagen Samochody Dostawcze „USA na czterech kółkach” będzie z pewnością ogromnie pomocny podczas takiego wyjazdu” – mówi Patryk Grzeczka, Dyrektor marketingu Volkswagen Samochody Dostawcze.

Przewodnik „USA na czterech kółkach” prezentuje 20 najpiękniejszych tras po USA, od Florydy po Alaskę, wraz z ich największymi atrakcjami. Znajdziemy w nim również liczne sugestie miejsc postojowych po drodze, szczegółowe mapy i atlas samochodowy. Autorami wstępu do publikacji są Anna Strach i Marcin Wasilewski, autorzy bloga Busem podróże małe i duże, którzy Stany Zjednoczone przemierzyli w roku 2022 na pokładzie własnego, kultowego kampera, Volkswagena T3 California.

„Ameryka jest jak droga, którą podąża się przed siebie i która nie ma końca” – podkreślają blogerzy. „Dla nas, przybyszy z Europy, była krainą, którą niby dobrze znamy, a która na miejscu pokazała nam jednak, jak mało o niej wiemy. W Stanach Zjednoczonych każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli szukasz wiecznego słońca – udaj się na Florydę. Chcesz poczuć prawdziwy Dziki Zachód – Arizona i Utah stoją przed tobą otworem. Kochasz zieleń, góry i wodospady – poleć na północno-zachodni kraniec USA, na słynny Pacific Northwest.”

Volkswagen Samochody Dostawcze i Wydawnictwo Pascal zapraszają do księgarń po „USA na czterech kółkach”. Znajdziemy w nim rekomendacje aż 20 tras po Stanach Zjednoczonych, które najlepiej przemierzyć właśnie kamperem. Słowo wstępu do przewodnika opracowali Anna Strach i Marcin Wasilewski, autorzy bloga Busem podróże małe i duże, którzy przejechali Amerykę swoim kamperem Volkswagenem T3.

Źródło: Volkswagen Samochody Dostawcze / Wydawnictwo Pascal