Lexus LBX Match Point inspirowany tenisem

Przełomowy miejski crossover Lexus LBX zyskał nową limitowaną wersję specjalną. LBX Match Point zwraca uwagę stylistycznymi detalami, wyrazistymi kolorami oraz unikalnymi akcentami, które nawiązują do tenisa. Lexus z tą dyscypliną sportu związany jest od lat przy okazji najważniejszych wydarzeń i rozgrywek tenisowych. Od 2023 roku marka jest partnerem najbardziej prestiżowego męskiego cyklu ATP Tour.

Lexus LBX Match Point został stworzony z okazji turnieju Trofeo Conde de Godo 2024 rozgrywanego na kortach w Barcelonie. Auto powstanie w tylko 25 egzemplarzach i będzie dostępne na rynku hiszpańskim. LBX Match Point został tam wyceniony na 45 700 euro.

Lexus – hybrydowe modele z systemem, który obniża zużycie paliwa

Nawiązania do tenisa w limitowanej wersji miejskiego crossovera są wyraziste i stylowe. Nadwozie auta pomalowano ciemnoszarym lakierem metalicznym i przyozdobiono detalami w kolorze charakterystycznym dla tenisowej piłki. Auto ma listwę nad atrapą chłodnicy oraz dolny fragment tylnego zderzaka w tym odcieniu żółtego, a także antenę dachową oraz specjalny wzór na lusterkach bocznych. Dodatkowo słupki C zostały przyozdobione grafiką z liniami kortu tenisowego. 18-calowe felgi aluminiowe w kolorze czarnego matu zyskały żółty detal z nazwą modelu. Na tylnej klapie przy nazwie modelu dodano oznaczenie wersji specjalnej.

Lexus – hybrydowe modele z systemem, który obniża zużycie paliwa

We wnętrzu uwagę zwracają przeszycia foteli, deski rozdzielczej i kierownicy w kolorze piłki tenisowej. Tapicerka wnętrza jest czarno-brązowa, a auto ma welurowe chodniki z oznaczeniem wersji specjalnej. Przycisk start/stop został zastąpiony przyciskiem PLAY wpisanym w piłkę tenisową.

Lexus LBX Match Point nie jest dostępny na polskim rynku.

Źródło: Lexus